Aktualności
Rozmiar czcionki
- „Bezpieczny start – wspólnie dla Kuby” – zapraszamy na piątkowy piknik charytatywny Już w piątek 5 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Stargardzie zaprasza wszystkich mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie – piknik charytatywny pn. „Bezpieczny start – wspólnie dla Kuby” organizowany dla synka naszego kolegi Grzegorza Jankowskiego – policjanta Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. To dzień pełen atrakcji, wspólnej zabawy i wielkich serc, którego głównym celem jest wsparcie Jakuba Jankowskiego – ucznia szkoły, u którego w 2022 roku zdiagnozowano złośliwego guza kości strzałkowej.
- „Odblaskowa szkoła”- Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych Z ogromną radością informujemy, że w województwie zachodniopomorskim ruszyła pierwsza edycja konkursu pn.: „ODBLASKOWA SZKOŁA”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, które od lat z powodzeniem realizowane jest w innych częściach kraju, a w tym roku po raz pierwszy obejmie również szkoły podstawowe z Naszego województwa.
- Areszt dla 32-latka, który pobił i okradł śpiącego mężczyznę Tymczasowym aresztowaniem na okres trzech miesięcy skończyła się sprawa 32-latka. Mężczyzna pobił i okradł pokrzywdzonego, a kiedy ten próbował odzyskać skradzione przedmioty napastnik kolejny raz zaatakował. W trakcie szybko podjętych czynności operacyjnych kryminalni z II koszalińskiego komisariatu ustalili i zatrzymali sprawcę, który jak się okazało działał w tzw. recydywie. 32 – latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
- Wspólne działania policjantów i Straży Miejskiej w centrum Koszalina Policjanci pełniący służbę na terenie koszalińskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi, przeprowadzili działania porządkowe w centrum miasta. Mundurowi kontrolowali miejsca, które od dłuższego czasu wskazywane są przez mieszkańców jako szczególnie uciążliwe. Celem wspólnych patroli jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców oraz szybkie reagowanie na wszelkie przejawy łamania prawa.
- 13 lat w ukryciu – finał policyjnych poszukiwań w Koszalinie [WIDEO] Przez ponad dekadę skutecznie wymykał się organom ścigania, zmieniał miejsca pobytu i unikał kontaktu z Policją. Wydawało się, że zdołał zniknąć bez śladu. Jednak 43-letni mężczyzna, poszukiwany aż trzema listami gończymi, nie uniknął odpowiedzialności. Dzięki współpracy policjantów z Komisariatu Policji I w Koszalinie oraz funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, wieloletnie poszukiwania zakończyły się sukcesem.
- Bezpieczna droga do szkoły Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. To czas zwiększonego ruchu w rejonach placówek oświatowych, zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, od 1 do 30 września 2025 r. Policja prowadzi działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
- Koszalińska drogówka włączyła się w wojewódzkie działania „Alkohol i narkotyki” – siedmiu kierowców zatrzymanych Policjanci z koszalińskiej drogówki aktywnie uczestniczyli w wojewódzkich działaniach pn. „Alkohol i narkotyki”. Wystarczyła zaledwie jedna doba, aby funkcjonariusze udowodnili, jak potrzebne są tego typu akcje i jak wielu kierowców wciąż decyduje się na skrajnie nieodpowiedzialne zachowania za kierownicą. Efektem działań jest wyeliminowanie z ruchu kolejnych siedmiu osób, które teraz odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
- „Mistrzu, zwolnij” – PZU i Policja z silnym przekazem do kierowców Dekadę po ogromnym sukcesie kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym” PZU wraca z nową odsłoną tej wyjątkowej idei – ogólnopolską kampanią „Mistrzu, zwolnij”. Jak pokazują dane, temat jest niestety wciąż aktualny. W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło blisko 1 900 osób, zaś tegoroczne wakacje przyniosły niemal 350 ofiar śmiertelnych. Partnerem kampanii jest polska Policja.
- Webinarium CEDUR „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów – III termin” Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na bezpłatne webinarium (spotkanie online) „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów – III termin” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.
- Policjanci w trakcie prowadzonych kontroli - zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na eliminowanie z dróg osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Niestety, mimo licznych apeli o rozwagę i odpowiedzialność, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.
„Bezpieczny start – wspólnie dla Kuby” – zapraszamy na piątkowy piknik charytatywny
Już w piątek 5 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Stargardzie zaprasza wszystkich mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie – piknik charytatywny pn. „Bezpieczny start – wspólnie dla Kuby” organizowany dla synka naszego kolegi Grzegorza Jankowskiego – policjanta Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. To dzień pełen atrakcji, wspólnej zabawy i wielkich serc, którego głównym celem jest wsparcie Jakuba Jankowskiego – ucznia szkoły, u którego w 2022 roku zdiagnozowano złośliwego guza kości strzałkowej.
„Odblaskowa szkoła”- Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych
Z ogromną radością informujemy, że w województwie zachodniopomorskim ruszyła pierwsza edycja konkursu pn.: „ODBLASKOWA SZKOŁA”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, które od lat z powodzeniem realizowane jest w innych częściach kraju, a w tym roku po raz pierwszy obejmie również szkoły podstawowe z Naszego województwa.
Areszt dla 32-latka, który pobił i okradł śpiącego mężczyznę
Tymczasowym aresztowaniem na okres trzech miesięcy skończyła się sprawa 32-latka. Mężczyzna pobił i okradł pokrzywdzonego, a kiedy ten próbował odzyskać skradzione przedmioty napastnik kolejny raz zaatakował. W trakcie szybko podjętych czynności operacyjnych kryminalni z II koszalińskiego komisariatu ustalili i zatrzymali sprawcę, który jak się okazało działał w tzw. recydywie. 32 – latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Wspólne działania policjantów i Straży Miejskiej w centrum Koszalina
Policjanci pełniący służbę na terenie koszalińskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi, przeprowadzili działania porządkowe w centrum miasta. Mundurowi kontrolowali miejsca, które od dłuższego czasu wskazywane są przez mieszkańców jako szczególnie uciążliwe. Celem wspólnych patroli jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców oraz szybkie reagowanie na wszelkie przejawy łamania prawa.
13 lat w ukryciu – finał policyjnych poszukiwań w Koszalinie [WIDEO]
Przez ponad dekadę skutecznie wymykał się organom ścigania, zmieniał miejsca pobytu i unikał kontaktu z Policją. Wydawało się, że zdołał zniknąć bez śladu. Jednak 43-letni mężczyzna, poszukiwany aż trzema listami gończymi, nie uniknął odpowiedzialności. Dzięki współpracy policjantów z Komisariatu Policji I w Koszalinie oraz funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, wieloletnie poszukiwania zakończyły się sukcesem.
Bezpieczna droga do szkoły
Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. To czas zwiększonego ruchu w rejonach placówek oświatowych, zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, od 1 do 30 września 2025 r. Policja prowadzi działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
Koszalińska drogówka włączyła się w wojewódzkie działania „Alkohol i narkotyki” – siedmiu kierowców zatrzymanych
Policjanci z koszalińskiej drogówki aktywnie uczestniczyli w wojewódzkich działaniach pn. „Alkohol i narkotyki”. Wystarczyła zaledwie jedna doba, aby funkcjonariusze udowodnili, jak potrzebne są tego typu akcje i jak wielu kierowców wciąż decyduje się na skrajnie nieodpowiedzialne zachowania za kierownicą. Efektem działań jest wyeliminowanie z ruchu kolejnych siedmiu osób, które teraz odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
„Mistrzu, zwolnij” – PZU i Policja z silnym przekazem do kierowców
Dekadę po ogromnym sukcesie kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym” PZU wraca z nową odsłoną tej wyjątkowej idei – ogólnopolską kampanią „Mistrzu, zwolnij”. Jak pokazują dane, temat jest niestety wciąż aktualny. W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło blisko 1 900 osób, zaś tegoroczne wakacje przyniosły niemal 350 ofiar śmiertelnych. Partnerem kampanii jest polska Policja.
Webinarium CEDUR „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów – III termin”
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na bezpłatne webinarium (spotkanie online) „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów – III termin” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.
Policjanci w trakcie prowadzonych kontroli - zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na eliminowanie z dróg osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Niestety, mimo licznych apeli o rozwagę i odpowiedzialność, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.