Aktualności
Rozmiar czcionki
- Wojewódzkie eliminacje do XXII Kynologicznych Mistrzostw Policji zostały zakończone ! Poznaliśmy zwycięzców W dniach 19 i 22 sierpnia br. na terenie Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odbyły się eliminacje do finału „XXII Kynologicznych Mistrzostw Policji”. Sześciu przewodników psów służbowych z województwa zachodniopomorskiego wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami zmierzyło się w szeregu wymagających konkurencji, mających na celu wyłonienie najlepszych z najlepszych, którzy będą reprezentować garnizon zachodniopomorski w finałach w Sułkowicach.
- Kryminalni z II komisariatu przejęli ponad kilogram narkotyków – 34-latek w areszcie Koszalińscy policjanci od lat konsekwentnie walczą z przestępczością narkotykową. Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym eliminowane są z obiegu coraz większe ilości zabronionych substancji i zatrzymywane osoby, które próbują czerpać zyski z handlu nimi. Najnowsza sprawa, którą prowadzili kryminalni z Komisariatu Policji II w Koszalinie, pokazuje, że walka ta przynosi realne efekty.
- Ruszyły zapisy do 7. edycji biegu charytatywnego o Buzdygan Komendanta-Rektora APwSz Akademia Policji w Szczytnie serdecznie zaprasza funkcjonariuszy, pracowników służb mundurowych, studentów oraz wszystkich miłośników aktywności fizycznej do udziału w wyjątkowym wydarzeniu sportowym jakim jest Bieg o Buzdygan Komendanta-Rektora.
- Droga do szkoły musi być bezpieczna! – policjanci sprawdzają oznakowanie przy placówkach oświatowych Wakacje powoli dobiegają końca, a wraz z nimi rozpoczynają się przygotowania do nowego roku szkolnego. Uczniowie szykują tornistry i zeszyty, rodzice planują szkolne obowiązki, a policjanci dbają o to, by droga najmłodszych do szkoły była przede wszystkim bezpieczna.
- Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców – koszalińska drogówka zatrzymała kolejnych dwóch mężczyzn Nietrzeźwi kierowcy wciąż stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Choć przepisy są jednoznaczne, a społeczne potępienie dla jazdy po alkoholu rośnie, wciąż nie brakuje osób, które lekceważą prawo i bezpieczeństwo innych. Dowodem na to są poranne działania koszalińskiej drogówki, prowadzone w ramach akcji „Zero tolerancji dla jazdy pod wpływem alkoholu”.
- Konkurs plastyczno - filmowy pn. "LETNI przeWODNIK" W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. „LETNI przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, uprawiających różne formy rekreacji w górach oraz podczas wypraw rowerowych i pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa tych osób korzystających z różnych aktywnych form wypoczynku podczas sezonu letniego.
- Policjanci odnaleźli zaginionego 76-latka w koszalińskim lesie Koszalińscy policjanci przeprowadzili dziś akcję poszukiwawczą, w wyniku której odnaleziono starszego mężczyznę, który zaginął w rejonie Góry Chełmskiej.
- Koszalińscy policjanci nie odpuszczają, kolejne osoby poszukiwane zostały zatrzymane Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie udowadniają, że wobec prawa nikt nie jest bezkarny. Każdego dnia w całym kraju prowadzone są działania ukierunkowane na zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki determinacji i zaangażowaniu koszalińskich funkcjonariuszy w realizację sądowych oraz prokuratorskich nakazów zatrzymania, łącznie pięć osób poszukiwanych trafiło w ręce policjantów.
- "Parkuj z głową" – dzielnicowi prowadzą działania i reagują na sygnały mieszkańców Dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu przeprowadzili działania pod nazwą „Parkuj z głową”. Największą uwagę mundurowi skupili na pojazdach zaparkowanych wbrew obowiązującemu oznakowaniu. Patrole skierowane zostały w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- IRON – nowy czworonożny funkcjonariusz w koszalińskiej komendzie Do koszalińskich policjantów dołączył nowy pies służbowy – polski spaniel myśliwski o imieniu Iron. Po sześciomiesięcznym, intensywnym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął właśnie służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie. Jego specjalnością jest wyszukiwanie narkotyków – a więc zadanie niezwykle ważne i odpowiedzialne.
Wojewódzkie eliminacje do XXII Kynologicznych Mistrzostw Policji zostały zakończone ! Poznaliśmy zwycięzców
W dniach 19 i 22 sierpnia br. na terenie Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odbyły się eliminacje do finału „XXII Kynologicznych Mistrzostw Policji”. Sześciu przewodników psów służbowych z województwa zachodniopomorskiego wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami zmierzyło się w szeregu wymagających konkurencji, mających na celu wyłonienie najlepszych z najlepszych, którzy będą reprezentować garnizon zachodniopomorski w finałach w Sułkowicach.
Kryminalni z II komisariatu przejęli ponad kilogram narkotyków – 34-latek w areszcie
Koszalińscy policjanci od lat konsekwentnie walczą z przestępczością narkotykową. Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym eliminowane są z obiegu coraz większe ilości zabronionych substancji i zatrzymywane osoby, które próbują czerpać zyski z handlu nimi. Najnowsza sprawa, którą prowadzili kryminalni z Komisariatu Policji II w Koszalinie, pokazuje, że walka ta przynosi realne efekty.
Ruszyły zapisy do 7. edycji biegu charytatywnego o Buzdygan Komendanta-Rektora APwSz
Akademia Policji w Szczytnie serdecznie zaprasza funkcjonariuszy, pracowników służb mundurowych, studentów oraz wszystkich miłośników aktywności fizycznej do udziału w wyjątkowym wydarzeniu sportowym jakim jest Bieg o Buzdygan Komendanta-Rektora.
Droga do szkoły musi być bezpieczna! – policjanci sprawdzają oznakowanie przy placówkach oświatowych
Wakacje powoli dobiegają końca, a wraz z nimi rozpoczynają się przygotowania do nowego roku szkolnego. Uczniowie szykują tornistry i zeszyty, rodzice planują szkolne obowiązki, a policjanci dbają o to, by droga najmłodszych do szkoły była przede wszystkim bezpieczna.
Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców – koszalińska drogówka zatrzymała kolejnych dwóch mężczyzn
Nietrzeźwi kierowcy wciąż stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Choć przepisy są jednoznaczne, a społeczne potępienie dla jazdy po alkoholu rośnie, wciąż nie brakuje osób, które lekceważą prawo i bezpieczeństwo innych. Dowodem na to są poranne działania koszalińskiej drogówki, prowadzone w ramach akcji „Zero tolerancji dla jazdy pod wpływem alkoholu”.
Konkurs plastyczno - filmowy pn. "LETNI przeWODNIK"
W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. „LETNI przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, uprawiających różne formy rekreacji w górach oraz podczas wypraw rowerowych i pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa tych osób korzystających z różnych aktywnych form wypoczynku podczas sezonu letniego.
Policjanci odnaleźli zaginionego 76-latka w koszalińskim lesie
Koszalińscy policjanci przeprowadzili dziś akcję poszukiwawczą, w wyniku której odnaleziono starszego mężczyznę, który zaginął w rejonie Góry Chełmskiej.
Koszalińscy policjanci nie odpuszczają, kolejne osoby poszukiwane zostały zatrzymane
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie udowadniają, że wobec prawa nikt nie jest bezkarny. Każdego dnia w całym kraju prowadzone są działania ukierunkowane na zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki determinacji i zaangażowaniu koszalińskich funkcjonariuszy w realizację sądowych oraz prokuratorskich nakazów zatrzymania, łącznie pięć osób poszukiwanych trafiło w ręce policjantów.
"Parkuj z głową" – dzielnicowi prowadzą działania i reagują na sygnały mieszkańców
Dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu przeprowadzili działania pod nazwą „Parkuj z głową”. Największą uwagę mundurowi skupili na pojazdach zaparkowanych wbrew obowiązującemu oznakowaniu. Patrole skierowane zostały w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
IRON – nowy czworonożny funkcjonariusz w koszalińskiej komendzie
Do koszalińskich policjantów dołączył nowy pies służbowy – polski spaniel myśliwski o imieniu Iron. Po sześciomiesięcznym, intensywnym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął właśnie służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie. Jego specjalnością jest wyszukiwanie narkotyków – a więc zadanie niezwykle ważne i odpowiedzialne.