Aktualności
Rozmiar czcionki
- IRON – nowy czworonożny funkcjonariusz w koszalińskiej komendzie Do koszalińskich policjantów dołączył nowy pies służbowy – polski spaniel myśliwski o imieniu Iron. Po sześciomiesięcznym, intensywnym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął właśnie służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie. Jego specjalnością jest wyszukiwanie narkotyków – a więc zadanie niezwykle ważne i odpowiedzialne.
- Policjanci walczą z piratami drogowymi – strona „Stop Agresji Drogowej” sprawdza się w służbie bezpieczeństwa Policjanci każdego dnia podejmują działania, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Wykorzystują do tego nowoczesne urządzenia, takie jak wideorejestratory czy radary, a także korzystają z pomocy świadków, którzy zgłaszają przypadki łamania przepisów przez innych kierowców. Jednym z narzędzi, które pomaga w walce z piratami drogowymi, jest ogólnopolska platforma „Stop Agresji Drogowej”.
- Policjanci i Straż Leśna wspólnie zadbali o bezpieczeństwo – działania „Biwak” w gminie Manowo Wakacje to czas wypoczynku, ale także okres wzmożonej pracy dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Dzielnicowi z II Komisariatu Policji w Koszalinie, wspólnie ze Strażą Leśną, przeprowadzili działania pod nazwą „Biwak”. Ich celem było przede wszystkim zapobieganie nielegalnemu biwakowaniu w lasach oraz ochrona terenów przyrodniczo cennych.
- Droga jest miejscem dla wszystkich! Sezon motocyklowy w pełni - policjanci apelują o ostrożność Sezon motocyklowy trwa w najlepsze, a koszalińskie drogi każdego dnia przypominają, że bezpieczeństwo to sprawa nas wszystkich. Letnia aura zachęca do jazdy i korzystania z uroków dwóch kółek, jednak za radością z wolności musi iść rozsądek oraz odpowiedzialność. Statystyki nie pozostawiają złudzeń – tylko od początku tego roku na terenie naszego województwa doszło do 61 wypadków i 150 kolizji z udziałem motocyklistów. W ich wyniku życie straciło już 8 osób, a rannych zostało 56.
- Policjanci odwiedzili przedszkolaków z „Promyczka” Najmłodsi mieszkańcy Koszalina mieli wyjątkowych gości – do Przedszkola „Promyczek” zawitali policjanci z koszalińskiej komendy. Spotkanie pełne było uśmiechu, ciekawostek i ważnych rozmów o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze szybko zyskali sympatię dzieci, które z zaciekawieniem słuchały i chętnie angażowały się w przygotowane atrakcje.
- Koszalińska policja podsumowuje długi sierpniowy weekend. Było spokojnie, ale nie brakowało nieodpowiedzialnych kierowców Długi sierpniowy weekend to dla wielu czas odpoczynku, rodzinnych wyjazdów i spotkań w gronie znajomych. To także dni wzmożonej pracy policjantów, którzy w tym czasie szczególnie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów. Na szczęście na drogach regionu koszalińskiego nie doszło do żadnego poważnego wypadku. Funkcjonariusze odnotowali 18 kolizji, a ich największą uwagę przykuły osoby, które – mimo licznych apeli – nadal wsiadają za kierownicę po alkoholu lub pod wpływem narkotyków.
- Bezpieczny długi weekend sierpniowy - zwolnij, zanim będzie za późno! Przed nami kolejny długi weekend, który dla wielu oznacza czas odpoczynku, rodzinnych wyjazdów i spotkań towarzyskich. Nad bezpieczeństwem podróżujący czuwać będą policjanci ruchu drogowego.
- Wakacyjny wypoczynek w bezpiecznym wydaniu – policjanci odwiedzili uczestników kolonii Sezon wakacyjny, to okres wzmożonych wyjazdów na kolonie dzieci i młodzieży. Od początku wakacji policjanci przeprowadzają kontrole miejsc wypoczynku. Na spotkaniach przestrzegają uczestników kolonii przed różnego rodzaju zagrożeniami i poruszają zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Dbając o bezpieczeństwo odpoczywających, policjanci z koszalińskiej komendy przeprowadzili prelekcje z uczestnikami kolonii w mieleńskim Ośrodku Wczasowym "Bałtyk".
- Komunikat dot. ujawnionych przedmiotów Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Koszalinie, w toku wykonywanych czynności służbowych zabezpieczyli przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. Osoby, które rozpoznają na zdjęciu swoją własność, proszone są o zgłoszenie się do Komisariatu Policji II w Koszalinie, przy ul. Krakusa i Wandy 11 lub dostępny całodobowo kontakt telefoniczny pod numer 47 78 41 103 lub 47 78 41 691.
- 39-latek z powiatu wałbrzyskiego zamiast wypoczywać, trafił do aresztu Sezon letni w pasie nadmorskim, to czas wzmożonej pracy dla policjantów. Każdego dnia mundurowi podejmują dziesiątki interwencji, reagują na wykroczenia porządkowe i w ruchu drogowym, a także prowadzą poszukiwania osób zaginionych. Choć większość turystów przyjeżdża tu po słońce, relaks i morską bryzę, zdarzają się tacy, którzy urlop zamieniają w pasmo kłopotów z prawem. Tak było w przypadku 39-latka z powiatu wałbrzyskiego, który zamiast plaży i spacerów wybrał konfrontację z policjantami.
IRON – nowy czworonożny funkcjonariusz w koszalińskiej komendzie
Do koszalińskich policjantów dołączył nowy pies służbowy – polski spaniel myśliwski o imieniu Iron. Po sześciomiesięcznym, intensywnym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął właśnie służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie. Jego specjalnością jest wyszukiwanie narkotyków – a więc zadanie niezwykle ważne i odpowiedzialne.
Policjanci walczą z piratami drogowymi – strona „Stop Agresji Drogowej” sprawdza się w służbie bezpieczeństwa
Policjanci każdego dnia podejmują działania, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Wykorzystują do tego nowoczesne urządzenia, takie jak wideorejestratory czy radary, a także korzystają z pomocy świadków, którzy zgłaszają przypadki łamania przepisów przez innych kierowców. Jednym z narzędzi, które pomaga w walce z piratami drogowymi, jest ogólnopolska platforma „Stop Agresji Drogowej”.
Policjanci i Straż Leśna wspólnie zadbali o bezpieczeństwo – działania „Biwak” w gminie Manowo
Wakacje to czas wypoczynku, ale także okres wzmożonej pracy dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Dzielnicowi z II Komisariatu Policji w Koszalinie, wspólnie ze Strażą Leśną, przeprowadzili działania pod nazwą „Biwak”. Ich celem było przede wszystkim zapobieganie nielegalnemu biwakowaniu w lasach oraz ochrona terenów przyrodniczo cennych.
Droga jest miejscem dla wszystkich! Sezon motocyklowy w pełni - policjanci apelują o ostrożność
Sezon motocyklowy trwa w najlepsze, a koszalińskie drogi każdego dnia przypominają, że bezpieczeństwo to sprawa nas wszystkich. Letnia aura zachęca do jazdy i korzystania z uroków dwóch kółek, jednak za radością z wolności musi iść rozsądek oraz odpowiedzialność. Statystyki nie pozostawiają złudzeń – tylko od początku tego roku na terenie naszego województwa doszło do 61 wypadków i 150 kolizji z udziałem motocyklistów. W ich wyniku życie straciło już 8 osób, a rannych zostało 56.
Policjanci odwiedzili przedszkolaków z „Promyczka”
Najmłodsi mieszkańcy Koszalina mieli wyjątkowych gości – do Przedszkola „Promyczek” zawitali policjanci z koszalińskiej komendy. Spotkanie pełne było uśmiechu, ciekawostek i ważnych rozmów o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze szybko zyskali sympatię dzieci, które z zaciekawieniem słuchały i chętnie angażowały się w przygotowane atrakcje.
Koszalińska policja podsumowuje długi sierpniowy weekend. Było spokojnie, ale nie brakowało nieodpowiedzialnych kierowców
Długi sierpniowy weekend to dla wielu czas odpoczynku, rodzinnych wyjazdów i spotkań w gronie znajomych. To także dni wzmożonej pracy policjantów, którzy w tym czasie szczególnie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów. Na szczęście na drogach regionu koszalińskiego nie doszło do żadnego poważnego wypadku. Funkcjonariusze odnotowali 18 kolizji, a ich największą uwagę przykuły osoby, które – mimo licznych apeli – nadal wsiadają za kierownicę po alkoholu lub pod wpływem narkotyków.
Bezpieczny długi weekend sierpniowy - zwolnij, zanim będzie za późno!
Przed nami kolejny długi weekend, który dla wielu oznacza czas odpoczynku, rodzinnych wyjazdów i spotkań towarzyskich. Nad bezpieczeństwem podróżujący czuwać będą policjanci ruchu drogowego.
Wakacyjny wypoczynek w bezpiecznym wydaniu – policjanci odwiedzili uczestników kolonii
Sezon wakacyjny, to okres wzmożonych wyjazdów na kolonie dzieci i młodzieży. Od początku wakacji policjanci przeprowadzają kontrole miejsc wypoczynku. Na spotkaniach przestrzegają uczestników kolonii przed różnego rodzaju zagrożeniami i poruszają zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Dbając o bezpieczeństwo odpoczywających, policjanci z koszalińskiej komendy przeprowadzili prelekcje z uczestnikami kolonii w mieleńskim Ośrodku Wczasowym "Bałtyk".
Komunikat dot. ujawnionych przedmiotów
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Koszalinie, w toku wykonywanych czynności służbowych zabezpieczyli przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. Osoby, które rozpoznają na zdjęciu swoją własność, proszone są o zgłoszenie się do Komisariatu Policji II w Koszalinie, przy ul. Krakusa i Wandy 11 lub dostępny całodobowo kontakt telefoniczny pod numer 47 78 41 103 lub 47 78 41 691.
39-latek z powiatu wałbrzyskiego zamiast wypoczywać, trafił do aresztu
Sezon letni w pasie nadmorskim, to czas wzmożonej pracy dla policjantów. Każdego dnia mundurowi podejmują dziesiątki interwencji, reagują na wykroczenia porządkowe i w ruchu drogowym, a także prowadzą poszukiwania osób zaginionych. Choć większość turystów przyjeżdża tu po słońce, relaks i morską bryzę, zdarzają się tacy, którzy urlop zamieniają w pasmo kłopotów z prawem. Tak było w przypadku 39-latka z powiatu wałbrzyskiego, który zamiast plaży i spacerów wybrał konfrontację z policjantami.