Aktualności
Rozmiar czcionki
- Dni Seniora w ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów, Komendą Główną Policji oraz partnerami organizuje ogólnopolską akcję dla seniorów – Dni Seniora. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Świadome decyzje – bezpieczny senior” i nawiązuje do przewodniego tematu spotkań z seniorami, którym jest szeroko pojęte bezpieczeństwo – zarówno to osobiste, jak i finansowe oraz cyfrowe.
- Świeć przykładem! Noś odblaski i daj się zobaczyć! - działania koszalińskiej drogówki Co roku na polskich drogach dochodzi do kilkuset wypadków, w których ofiarami są piesi na przejściu. Szczególnie narażeni są oni w porze jesienno-zimowej, gdy na drogach często widoczność jest znacznie ograniczona. Ich bezpieczeństwo mogą poprawić odblaski, do których noszenia zachęcają koszalińscy policjanci. Funkcjonariusze podczas działań rozdają niechronionym użytkownikom dróg te niezwykle ważne elementy, które często ratują ludzkie życie!
- Wspólne ćwiczenia służb w obiektach infrastruktury krytycznej Na terenie Pomorza Zachodniego rozpoczęły się tygodniowe ćwiczenia służb - Policji, Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej - z zakresu prowadzenia działań bojowych na jednostkach pływających, w obiektach portowych oraz strefach infrastruktury krytycznej. Celem tego szkolenia jest m.in. przećwiczenie procedur i wzmocnienie współpracy pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo wewnętrzne naszego kraju - szczególnie w kontekście aktualnej sytuacji geopolitycznej w Europie. Przebieg wtorkowego epizodu obserwowali m.in.: Marcin Kierwiński - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadinsp. Roman Kuster - Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji, a także Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Szymon Sędzik oraz kadra kierownicza Policji z garnizonu zachodniopomorskiego.
- Stop przemocy rówieśniczej – policjanci edukują młodzież W Szkole Podstawowej w Tymieniu odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Tematem przewodnim prelekcji była przemoc rówieśnicza, jej formy oraz konsekwencje prawne i społeczne. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.
- Lekcja bezpieczeństwa w koszalińskiej komendzie Grupa „Żuczków” z Przedszkola „Happy Days” odwiedziła Komendę Miejską Policji w Koszalinie. Maluchy miały okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda praca funkcjonariuszy oraz poznać tajniki ich codziennych obowiązków. Spotkanie okazało się nie tylko atrakcyjną przygodą, ale także ważną lekcją bezpieczeństwa.
- Sprawny rower, bezpieczna jazda – policjanci kontrolują rowerzystów Policjanci z Posterunku Policji w Bobolicach przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpiecznie rowerem”, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Użytkownicy jednośladów na terenie gminy spisali się wzorowo.
- Z promilami za kierownicą - kolejnych 9 nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych Poranek na drogach powiatu koszalińskiego okazał się wyjątkowo niepokojący. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie prowadzili wzmożone kontrole ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu. Wyniki działań są alarmujące – funkcjonariusze zatrzymali aż dziewięciu kierowców, którzy w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Wśród nich było ośmiu nietrzeźwych kierujących oraz jeden mężczyzna, który prowadził pojazd mimo obowiązującego zakazu sądowego.
- "... ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję!" - 89 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi Zachodniopomorskiej Policji Dzisiaj w południe na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie miała miejsce uroczystość, która na długo zapisze się w historii naszego garnizonu. Osiemdziesięciu dziewięciu nowych policjantów, w tym 43 kobiety, ślubowało służbę Ojczyźnie i obywatelom. To wyraz ich determinacji i gotowości do podejmowania codziennych wyzwań związanych z ochroną bezpieczeństwa publicznego.
- Niebezpieczna prędkość motocyklisty - pędził przez miasto 116 km/h W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili działania pod nazwą „Motocykl”. Dwa tysiące mandatu karnego, czternaście puntów karnych i utrata prawo jazdy, to kara dla motocyklisty, który w centrum miasta pędził 116km/h.
- Policjanci kontrolowali trzeźwość – niemal wzorowo, ale… Policjanci z koszalińskiej drogówki od samego rana prowadzili w różnych częściach miasta akcję kontroli trzeźwości. Mundurowi pojawili się na ulicach, aby upewnić się, że kierowcy wyruszają w drogę odpowiedzialnie i bez alkoholu w organizmie. Każdy, kto ma wątpliwości co do swojego stanu, może też samodzielnie sprawdzić się przed jazdą – w każdej jednostce Policji dostępne są alkotesty, z których kierowcy mogą skorzystać bezpłatnie.
Dni Seniora w ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów, Komendą Główną Policji oraz partnerami organizuje ogólnopolską akcję dla seniorów – Dni Seniora. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Świadome decyzje – bezpieczny senior” i nawiązuje do przewodniego tematu spotkań z seniorami, którym jest szeroko pojęte bezpieczeństwo – zarówno to osobiste, jak i finansowe oraz cyfrowe.
Świeć przykładem! Noś odblaski i daj się zobaczyć! - działania koszalińskiej drogówki
Co roku na polskich drogach dochodzi do kilkuset wypadków, w których ofiarami są piesi na przejściu. Szczególnie narażeni są oni w porze jesienno-zimowej, gdy na drogach często widoczność jest znacznie ograniczona. Ich bezpieczeństwo mogą poprawić odblaski, do których noszenia zachęcają koszalińscy policjanci. Funkcjonariusze podczas działań rozdają niechronionym użytkownikom dróg te niezwykle ważne elementy, które często ratują ludzkie życie!
Wspólne ćwiczenia służb w obiektach infrastruktury krytycznej
Na terenie Pomorza Zachodniego rozpoczęły się tygodniowe ćwiczenia służb - Policji, Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej - z zakresu prowadzenia działań bojowych na jednostkach pływających, w obiektach portowych oraz strefach infrastruktury krytycznej. Celem tego szkolenia jest m.in. przećwiczenie procedur i wzmocnienie współpracy pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo wewnętrzne naszego kraju - szczególnie w kontekście aktualnej sytuacji geopolitycznej w Europie. Przebieg wtorkowego epizodu obserwowali m.in.: Marcin Kierwiński - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadinsp. Roman Kuster - Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji, a także Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Szymon Sędzik oraz kadra kierownicza Policji z garnizonu zachodniopomorskiego.
Stop przemocy rówieśniczej – policjanci edukują młodzież
W Szkole Podstawowej w Tymieniu odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Tematem przewodnim prelekcji była przemoc rówieśnicza, jej formy oraz konsekwencje prawne i społeczne. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.
Lekcja bezpieczeństwa w koszalińskiej komendzie
Grupa „Żuczków” z Przedszkola „Happy Days” odwiedziła Komendę Miejską Policji w Koszalinie. Maluchy miały okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda praca funkcjonariuszy oraz poznać tajniki ich codziennych obowiązków. Spotkanie okazało się nie tylko atrakcyjną przygodą, ale także ważną lekcją bezpieczeństwa.
Sprawny rower, bezpieczna jazda – policjanci kontrolują rowerzystów
Policjanci z Posterunku Policji w Bobolicach przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpiecznie rowerem”, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Użytkownicy jednośladów na terenie gminy spisali się wzorowo.
Z promilami za kierownicą - kolejnych 9 nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych
Poranek na drogach powiatu koszalińskiego okazał się wyjątkowo niepokojący. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie prowadzili wzmożone kontrole ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu. Wyniki działań są alarmujące – funkcjonariusze zatrzymali aż dziewięciu kierowców, którzy w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Wśród nich było ośmiu nietrzeźwych kierujących oraz jeden mężczyzna, który prowadził pojazd mimo obowiązującego zakazu sądowego.
"... ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję!" - 89 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi Zachodniopomorskiej Policji
Dzisiaj w południe na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie miała miejsce uroczystość, która na długo zapisze się w historii naszego garnizonu. Osiemdziesięciu dziewięciu nowych policjantów, w tym 43 kobiety, ślubowało służbę Ojczyźnie i obywatelom. To wyraz ich determinacji i gotowości do podejmowania codziennych wyzwań związanych z ochroną bezpieczeństwa publicznego.
Niebezpieczna prędkość motocyklisty - pędził przez miasto 116 km/h
W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili działania pod nazwą „Motocykl”. Dwa tysiące mandatu karnego, czternaście puntów karnych i utrata prawo jazdy, to kara dla motocyklisty, który w centrum miasta pędził 116km/h.
Policjanci kontrolowali trzeźwość – niemal wzorowo, ale…
Policjanci z koszalińskiej drogówki od samego rana prowadzili w różnych częściach miasta akcję kontroli trzeźwości. Mundurowi pojawili się na ulicach, aby upewnić się, że kierowcy wyruszają w drogę odpowiedzialnie i bez alkoholu w organizmie. Każdy, kto ma wątpliwości co do swojego stanu, może też samodzielnie sprawdzić się przed jazdą – w każdej jednostce Policji dostępne są alkotesty, z których kierowcy mogą skorzystać bezpłatnie.