Aktualności
Rozmiar czcionki
- O tym jak połączyć pracę z pasją opowiadał sierż. szt. Wojciech Staszak Dzielnicowy II koszalińskiego komisariatu sierż. szt. Wojciech Staszak w marcu br. kolejny raz pokonał "Setkę Komandosa" na dystansie 100 km - w czasie 16 godzin 6 minut, 19 sekund i tym samym poprawił ubiegłoroczny czas aż o 101 minut. Biegł w pięciu etapach, każdy po 20 km z przerwą od 30 do 60 minut. Pierwsze 20 km pokonał w pełnym umundurowaniu, obuwiu taktycznym oraz ważącym 10 kg plecakiem. Pozostałe etapy pokonywane są w stroju sportowym. Wojtek opowiedział jak połączyć pracę z pasją.
- Spotkaj się z Nami na targach pracy i zostań policjantem W dniu 18 kwietnia od godziny 10.00 do 14.00 w Hali Widowiskowo- Sportowej mieszczącej się przy ul. Śniadeckich 4 odbędą się Targi Pracy, podczas których będzie można zapoznać się z ofertami pracy, staży i praktyk. W targach po raz kolejny będą uczestniczyli policjanci koszalińskiej komendy, gdzie na specjalnie przygotowanym stoisku osoby zainteresowane służbą z pewnością znajdą coś dla siebie.
- Koszalińska komenda wyposażona została w nowe stacjonarne alkotesty Koszalińska komenda otrzymała nowe stacjonarne alkomaty. Są to urządzenia samoobsługowe, które znajdują się od dzisiaj w budynku Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz w podległych komisariatach. Teraz każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę może przyjść i sprawdzić swój stan trzeźwości. Przekazane urządzenia sfinansowane zostały przez Urząd Miasta w Koszalinie.
- Solidarność policjantów! Razem możemy więcej! To był piękny gest solidarności i wsparcia. Kierownictwo wraz z policjantami pokazali jedność „niebieskiej rodziny” w challenge`u dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach (woj. łódzkie). Celem challenge jest wsparcie rannego wskutek potrącenia poddębickiego policjanta Krzysztofa Sobieraja. Do akcji #Challeng dla Krzysztofa włączyli się mundurowi z całej Polski. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy i pomocy. Krzysztof, jesteśmy z Tobą!
- Przed maturzystami za chwilę ostatni dzwonek! – szukasz ciekawej pracy? Zostań policjantem! Przed tegorocznymi absolwentami szkół średnich po „egzaminie dojrzałości’ będą stały ważne, życiowe wybory i decyzje. Studiować, pracować, a może jedno i drugie. Funkcjonariusze z koszalińskiej komendy uczestniczą w spotkaniach z uczniami szkół średnich i informują co zrobić, aby prawidłowo przejść etapy rekrutacji i zostać policjantem.
- Stracił samochód za jazdę w stanie nietrzeźwości Policjanci z koszalińskiej komendy zatrzymali kierującego samochodem, który wsiadł za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości. 57-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, usłyszał już zarzut, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W jego przypadku mundurowi zastosowali też procedurę konfiskaty samochodu.
- "Aktywna Tarcza" - wspólne działania dzielnicowych z SOK Akcja „Aktywna Tarcza” realizowana jest w ramach międzynarodowej organizacji Unii Europejskiej - RAILPOL. Dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą działania kontrolno-prewencyjne na obszarach kolejowych. Ich celem jest między innymi kontrola przestrzegania przepisów w obszarach kolejowych, przeciwdziałanie niszczeniu mienia oraz kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.
- Zabezpiecz rower przed kradzieżą! – oznakuj swój jednoślad w koszalińskiej komendzie Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Koszalina wyznaczyli terminy, w trakcie których odbywać się będzie znakowanie wartościowych przedmiotów, w tym jednośladów. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą bezpłatnie oznakować swój sprzęt w każdy wtorek w godz. 14-18, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11.
- Poznajcie Salmę – od dzisiaj oficjalnie zasili szeregi czworonożnych funkcjonariuszy koszalińskiej komendy Oto Salma, która wczoraj przeszła pozytywnie ostatnie egzaminy i otrzymała atestację w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Dzisiaj wraca do domu ze szkolenia razem ze swoim przewodnikiem, sierżantem sztabowym Dariuszem Bartoszkiem. Tym samym Salma dołączyła do grona czworonożnych funkcjonariuszy i Zespołu Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.
- Niechronieni - działania drogówki w trosce o pieszych i rowerzystów Piesi oraz rowerzyści muszą znaleźć się pod szczególną ochroną, ponieważ to oni narażeni są najbardziej na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Policjanci ruchu drogowego w trosce o tę grupę użytkowników dróg na terenie powiatu koszalińskiego prowadzą działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Należy pamiętać, że osoby piesze i rowerzyści mimo swoich uprawnień mają też obowiązki!
O tym jak połączyć pracę z pasją opowiadał sierż. szt. Wojciech Staszak
Dzielnicowy II koszalińskiego komisariatu sierż. szt. Wojciech Staszak w marcu br. kolejny raz pokonał "Setkę Komandosa" na dystansie 100 km - w czasie 16 godzin 6 minut, 19 sekund i tym samym poprawił ubiegłoroczny czas aż o 101 minut. Biegł w pięciu etapach, każdy po 20 km z przerwą od 30 do 60 minut. Pierwsze 20 km pokonał w pełnym umundurowaniu, obuwiu taktycznym oraz ważącym 10 kg plecakiem. Pozostałe etapy pokonywane są w stroju sportowym. Wojtek opowiedział jak połączyć pracę z pasją.
Spotkaj się z Nami na targach pracy i zostań policjantem
W dniu 18 kwietnia od godziny 10.00 do 14.00 w Hali Widowiskowo- Sportowej mieszczącej się przy ul. Śniadeckich 4 odbędą się Targi Pracy, podczas których będzie można zapoznać się z ofertami pracy, staży i praktyk. W targach po raz kolejny będą uczestniczyli policjanci koszalińskiej komendy, gdzie na specjalnie przygotowanym stoisku osoby zainteresowane służbą z pewnością znajdą coś dla siebie.
Koszalińska komenda wyposażona została w nowe stacjonarne alkotesty
Koszalińska komenda otrzymała nowe stacjonarne alkomaty. Są to urządzenia samoobsługowe, które znajdują się od dzisiaj w budynku Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz w podległych komisariatach. Teraz każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę może przyjść i sprawdzić swój stan trzeźwości. Przekazane urządzenia sfinansowane zostały przez Urząd Miasta w Koszalinie.
Solidarność policjantów! Razem możemy więcej!
To był piękny gest solidarności i wsparcia. Kierownictwo wraz z policjantami pokazali jedność „niebieskiej rodziny” w challenge`u dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach (woj. łódzkie). Celem challenge jest wsparcie rannego wskutek potrącenia poddębickiego policjanta Krzysztofa Sobieraja. Do akcji #Challeng dla Krzysztofa włączyli się mundurowi z całej Polski. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy i pomocy. Krzysztof, jesteśmy z Tobą!
Przed maturzystami za chwilę ostatni dzwonek! – szukasz ciekawej pracy? Zostań policjantem!
Przed tegorocznymi absolwentami szkół średnich po „egzaminie dojrzałości’ będą stały ważne, życiowe wybory i decyzje. Studiować, pracować, a może jedno i drugie. Funkcjonariusze z koszalińskiej komendy uczestniczą w spotkaniach z uczniami szkół średnich i informują co zrobić, aby prawidłowo przejść etapy rekrutacji i zostać policjantem.
Stracił samochód za jazdę w stanie nietrzeźwości
Policjanci z koszalińskiej komendy zatrzymali kierującego samochodem, który wsiadł za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości. 57-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, usłyszał już zarzut, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W jego przypadku mundurowi zastosowali też procedurę konfiskaty samochodu.
"Aktywna Tarcza" - wspólne działania dzielnicowych z SOK
Akcja „Aktywna Tarcza” realizowana jest w ramach międzynarodowej organizacji Unii Europejskiej - RAILPOL. Dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą działania kontrolno-prewencyjne na obszarach kolejowych. Ich celem jest między innymi kontrola przestrzegania przepisów w obszarach kolejowych, przeciwdziałanie niszczeniu mienia oraz kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.
Zabezpiecz rower przed kradzieżą! – oznakuj swój jednoślad w koszalińskiej komendzie
Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Koszalina wyznaczyli terminy, w trakcie których odbywać się będzie znakowanie wartościowych przedmiotów, w tym jednośladów. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą bezpłatnie oznakować swój sprzęt w każdy wtorek w godz. 14-18, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11.
Poznajcie Salmę – od dzisiaj oficjalnie zasili szeregi czworonożnych funkcjonariuszy koszalińskiej komendy
Oto Salma, która wczoraj przeszła pozytywnie ostatnie egzaminy i otrzymała atestację w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Dzisiaj wraca do domu ze szkolenia razem ze swoim przewodnikiem, sierżantem sztabowym Dariuszem Bartoszkiem. Tym samym Salma dołączyła do grona czworonożnych funkcjonariuszy i Zespołu Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.
Niechronieni - działania drogówki w trosce o pieszych i rowerzystów
Piesi oraz rowerzyści muszą znaleźć się pod szczególną ochroną, ponieważ to oni narażeni są najbardziej na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Policjanci ruchu drogowego w trosce o tę grupę użytkowników dróg na terenie powiatu koszalińskiego prowadzą działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Należy pamiętać, że osoby piesze i rowerzyści mimo swoich uprawnień mają też obowiązki!