Aktualności
Rozmiar czcionki
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja to wyjątkowy dzień dla Polek i Polaków. Każdego roku świętujemy wówczas Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia eksponujemy Biało-Czerwoną w oknach czy na balkonach mieszkań i domów. Ten gest to wyraz naszego patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.
- Trwają policyjne działania „Bezpieczna majówka” w trakcie których policjanci zatrzymali już dwóch nietrzeźwych kierujących Koszalińscy policjanci w ciągu doby zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzali zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 49-letni kierujący miał 2.2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny kierujący miał niewiele mniej, bo 1,8 promila. Wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
- Bezpieczny przejazd kolejowy - "Zatrzymaj się i żyj"! Dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania prewencyjno - kontrolne pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Przechodnie, rowerzyści, a także kierowcy otrzymymali od mundurowych wiele cennych rad na temat bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych.
- Spędzanie czasu wolnego tylko w bezpiecznym wydaniu Koszalińscy policjanci spotkali się z najmłodszymi, aby podczas zabawy porozmawiać na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Swój przekaz dostosowywali do wieku odbiorców. Z maluchami rozmawiali przede wszystkim na temat świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz tłumaczyli jak ważna jest znajomość numerów alarmowych.
- Bezpieczna majówka na drogach Zbliżający się przedłużony weekend majowy dla wielu Polaków będzie okazją do zaplanowania dłuższego wypoczynku. Niezależnie od weekendowych planów, miejmy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo.
- Awantura zakończona zarzutem za zabójstwo Policjanci z koszalińskiej komendy zatrzymali 43-latka, który jak ustalili w czasie awantury ugodził ostrym narzędziem swojego 37-letniego znajomego i podpalił pomieszczenie, w którym się znajdował, żeby zatrzeć ślady. Za zabójstwo mężczyźnie grozić kara nawet dożywotniego więzienia.
- Przed nami słoneczny długi majowy weekend - wszyscy zadbajmy, aby był bezpieczny na drogach! Dobre warunki atmosferyczne, ładna pogoda to czas, kiedy więcej kierowców rusza w trasy. Słoneczna aura sprzyja także częstszym przypadkom łamania przepisów, a co za tym idzie zwiększeniu liczby zdarzeń drogowych. Zachodniopomorscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze, bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających nasze województwo jest dla nas priorytetem.
- Festyn z Policją Policjanci z koszalińskiej komendy wzięli udział w rodzinnym festynie, który odbył się na terenie 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego. Podczas festynu był czas na prezentację i przymierzanie policyjnego sprzętu oraz na pamiątkowe zdjęcia.
- 91-latka została okradziona - uwaga koszalińska policja ostrzega Policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o tym, że 91-latka z Koszalina została okradziona przez dwie kobiety, które podawały się za znajome sąsiadki mieszkającej piętro wyżej. Oszustki pod pretekstem pozostawienia wiadomości dla nieobecnej znajomej, weszły do mieszkania i ukradły seniorce oszczędności w kwocie 4 tysięcy złotych.
- Zostań jednym z Nas! Wstąp w nasze szeregi! - komunikat dla osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji Informujemy, że w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji Komendant Miejski Policji w Koszalinie insp. Krzysztof Sieląg wyznaczył dodatkowe dyżury w Zespole Kadr i Szkolenia koszalińskiej komendy dla osób zainteresowanych przystąpieniem do procesu rekrutacji.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja to wyjątkowy dzień dla Polek i Polaków. Każdego roku świętujemy wówczas Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia eksponujemy Biało-Czerwoną w oknach czy na balkonach mieszkań i domów. Ten gest to wyraz naszego patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.
Trwają policyjne działania „Bezpieczna majówka” w trakcie których policjanci zatrzymali już dwóch nietrzeźwych kierujących
Koszalińscy policjanci w ciągu doby zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzali zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 49-letni kierujący miał 2.2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny kierujący miał niewiele mniej, bo 1,8 promila. Wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Bezpieczny przejazd kolejowy - "Zatrzymaj się i żyj"!
Dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania prewencyjno - kontrolne pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Przechodnie, rowerzyści, a także kierowcy otrzymymali od mundurowych wiele cennych rad na temat bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych.
Spędzanie czasu wolnego tylko w bezpiecznym wydaniu
Koszalińscy policjanci spotkali się z najmłodszymi, aby podczas zabawy porozmawiać na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Swój przekaz dostosowywali do wieku odbiorców. Z maluchami rozmawiali przede wszystkim na temat świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz tłumaczyli jak ważna jest znajomość numerów alarmowych.
Bezpieczna majówka na drogach
Zbliżający się przedłużony weekend majowy dla wielu Polaków będzie okazją do zaplanowania dłuższego wypoczynku. Niezależnie od weekendowych planów, miejmy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo.
Awantura zakończona zarzutem za zabójstwo
Policjanci z koszalińskiej komendy zatrzymali 43-latka, który jak ustalili w czasie awantury ugodził ostrym narzędziem swojego 37-letniego znajomego i podpalił pomieszczenie, w którym się znajdował, żeby zatrzeć ślady. Za zabójstwo mężczyźnie grozić kara nawet dożywotniego więzienia.
Przed nami słoneczny długi majowy weekend - wszyscy zadbajmy, aby był bezpieczny na drogach!
Dobre warunki atmosferyczne, ładna pogoda to czas, kiedy więcej kierowców rusza w trasy. Słoneczna aura sprzyja także częstszym przypadkom łamania przepisów, a co za tym idzie zwiększeniu liczby zdarzeń drogowych. Zachodniopomorscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze, bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających nasze województwo jest dla nas priorytetem.
Festyn z Policją
Policjanci z koszalińskiej komendy wzięli udział w rodzinnym festynie, który odbył się na terenie 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego. Podczas festynu był czas na prezentację i przymierzanie policyjnego sprzętu oraz na pamiątkowe zdjęcia.
91-latka została okradziona - uwaga koszalińska policja ostrzega
Policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o tym, że 91-latka z Koszalina została okradziona przez dwie kobiety, które podawały się za znajome sąsiadki mieszkającej piętro wyżej. Oszustki pod pretekstem pozostawienia wiadomości dla nieobecnej znajomej, weszły do mieszkania i ukradły seniorce oszczędności w kwocie 4 tysięcy złotych.
Zostań jednym z Nas! Wstąp w nasze szeregi! - komunikat dla osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji
Informujemy, że w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji Komendant Miejski Policji w Koszalinie insp. Krzysztof Sieląg wyznaczył dodatkowe dyżury w Zespole Kadr i Szkolenia koszalińskiej komendy dla osób zainteresowanych przystąpieniem do procesu rekrutacji.