PP Polanów

PP Polanów

Dzielnicowi PP Polanów

Siedziba:

ul. Dworcowa 11

76-010 Polanów

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112.

 

Obszar działania Posterunku Policji w Polanowie podzielony jest na 3 rejony służbowe.

 

Rejon I

asp. Patryk Szewczuk

nr telefonu komórkowego: 571 323 708

e-mail: dzielnicowy.polanow1@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

Bożenice, Bukowo, Buszyno, Dadzewo, Domachowo, Jacinki, Kościernica, Krąg, Krytno, Powidz, Rochowo, Rzeczyca Mała, Rzeczyca Wielka, Sowinko, Świerczyna,  Warblewo, Wielin.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z sołtysami, rozmów z mieszkańcami , właścicielami sklepów w podległym rejonie służbowym oraz pracownikami MGOPS w Polanowie oraz strażnikami z SM Polanów oraz nauczycielami ze szkół w podległym rejonie, ustalono, że głównym problemem w I rejonie służbowym jest zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa szczególnie wśród osób starszych oraz samotnie mieszkających z uwagi na oszustwa wykonywane metodą „ na wnuczka, policjanta „ W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie tj: w miejscowości Świerczyna oraz w wioskach przyległych, w celu wyeliminowania zagrożeń i podniesienia poczucia bezpieczeństwa.

Rejon II

asp. Patryk Szewczuk

nr telefonu komórkowego: 571 323 708

e-mail: dzielnicowy.polanow2@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

Cetuń, Chocimino, Chrustowo, Garbno, Gołogóra, Karsina, Kępiny, Nacław, Nowy Żelibórz, Rekowo, Rosocha, Racibórz Polanowski, Stary Żelibórz, Wietrzno, Żydowo.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z sołtysami, rozmów z mieszkańcami , właścicielami sklepów w podległym rejonie służbowym oraz pracownikami MGOPS w Polanowie ustalono, że głównym problemem w II rejonie służbowym jest gromadzenie się osób w pobliżu schodów budynku, nieczynnej przychodni lekarskiej w miejscowości Żydowo. Osoby tam przebywające w godzinach popołudniowo-wieczornych, najczęściej znajdują się pod wpływem alkoholu, zakłócają porządek publiczny poprzez wszczynanie burd i awantur, spożywanie alkoholu, zaśmiecanie oraz głośne krzyki. W ostatnim czasie dochodziło tam również do aktów wandalizmu polegających na malowaniu wulgarnych napisów na ścianach budynku oraz załatwianiu potrzeb fizjologicznych w rejonie budynku. Wykroczenia, których się dopuszczają się osoby, występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od dnia tygodnia i pory roku. Przedmiotowy rejon znajduje się w centrum miejscowości Żydowo. W związku z powyższym podjęto decyzję kolejnym o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon III

mł. asp. Anna Bortnowska

nr telefonu komórkowego: 571 323 709

e-mail: dzielnicowy.polanow3@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

teren miasta Polanów.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W wyniku przeprowadzonych obserwacji oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr III ustalono, że poważnym problemem a zarazem i zagrożeniem jest brak barier ochronnych U-12a na chodniku, na ul. Sławieńskiej w Polanowie, gdzie codziennie poruszają się piesi w tym rodzice z małymi dziećmi. Kierowcy bardzo często wjeżdżając do miejscowości poruszając się z wyższą prędkością niż dozwolona. Mieszkańcy uważają, że zainstalowanie takich barier poprawi ich poczucie bezpieczeństwa na tym odcinku drogi. Drugim problemem jest brak ławek na ulicy Żwirowej w Polanowie, gdzie osoby szczególnie starsze powracające pieszo do swoich domów mogły by przysiąść i odpocząć. Jest to za długi odcinek na pokonanie go bez przerwy, a znajdująca się tam ławka na początku odcinka w dodatku na łuku drogi wywołuje w nich poczucie zagrożenia.

 

 

 

Powrót na górę strony