PP Bobolice

PP Bobolice

Dzielnicowi PP Bobolice

Siedziba:

ul. Koszalińska 8A

76-020 Bobolice

Kierownik Posterunku Policji w Bobolicach:

st. asp. Agnieszka CZARNECKA

telefon kontaktowy: 47 78 41 624

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach pilnych zadzwoń pod numer alarmowy 112 

Obszar działania Posterunku Policji w Bobolicach podzielony jest na 3 rejony służbowe, a granicą miasta Bobolice oraz droga relacji Koszalin - Bobolice - Bydgoszcz, przedzieljąca teren gminy na 2 równe części.

 

Rejon I

asp. Sebastian PANTANOWSKI

nr telefonu komórkowego: 571 323 703

e-mail: dzielnicowy.bobolice1@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy:

teren miasta Bobolice

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2024 roku 

W wyniku rozpoznania terenowego rejonu służbowego ustalono, że aktualnie najpilniejszą potrzebą na terenie miasta Boboice jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestnikółw ruchu drogowego, którzy przemieszczaja się ulicą Matejki. Istniejący na tej ulicy chodnik jest w bardzo złym stanie technicznym, posiada liczne dzury, nierówności i pęknięcia. Piesi, w tym głównie osoby spacerujące z wózkami dziecięcymi nie są w stanie w sposób bezpieczny poruszać sie tym chodnikiem przez co często korzystają z jezdni w celu przemieszczania się. Stwarza to realne zagrożenie w ruchu7 drogowym dla pieszych jak i kierujących pojazdami. Kolejnym czynnikiem generującym zagrożenie, są pojazdy prkujace na chodniku. Kierowcy tłumacza się, że z powodu braku innych wyznaczonych miejsc postojowych zmuszeni są pozostawić swoje pojazdy właśnie na chodniku, co dodatkowo uniemożliwia swobodne porusznie się pieszym. W zwiazku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie.

 

Rejon II

mł.asp. Alicja FRĄCKOWIAK

nr telefonu komórkowego: 571 323 706

e-mail: dzielnicowy.bobolice2@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy:

Błotko, Bolechowice, Bożniewice, Chlebowo, Chmielno, Dargiń, Darginek, Dobrociechy, Dworzysko, Dziupla, Glinka, Głodowa, Janowiec, Jatynia, Jatynka, Kije, rępa, Lubino, Łazice cegielnia, Nowe Łazice, Nowosiółki, Opatówek, Ostrówek, Piaszczyce, Pniewki, Porost, Przydargiń, Przydrgiń Kolonia, Różany, Spokojne, Stre Łazice, Śwelino, Ujazd, Wojęcino, Zieleniewo, Zaręby.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2024 roku do 31 lipca 2024 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcmi podległego rejonu służbowego ustalono, że najpilniejszą potrzebą jest aktualnie brak chodnika w miejscowości Ujazd, który zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci, które przemieszczają się na przystanek autobusowy celem dojazdu do szkół. Chodzi dokładnie o odcinek drogi powiatowej nr 0352Z od bloku nr 19 do samego przystanku autobusowego. Poruszanie się tym odcinkiem jest dla pieszych dużym utrudnieniem, w szczególnościw momencie, gdy jezdnią porusza się pojazd, ponieważ muszą zejść na wyboiste, niczym nie utwardzone pobocze. Kolejnym czynnikiem, który ułatwiłby funkcjonowanie mieszkańców tej miejscowości jest wymiana nawierzchni drogi osiedlowej od bloku nr 19 do bloku nr 17. droga ta wykonna jest z płyt betonowych, które po latach użytkowania są nierówne, często wystające z ostrymi zakończeniami, co stanowi niebezpieczeństweo zarówno dla pieszych jak i dla kierujących nie tylko samochodami ale też np. rowerami. Wyznaczenie w ym miejscu chodnika było by ułatwieniem utrzymania prawidłowego ciągu komunikacyjnegoi do mieszczącego się przy głównej drodze przystanku autobusowego. W zwiazku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie.

 

Rejon III

asp. szt. Krzysztof KOT

nr telefonu komórkowego: 571 323 705

e-maildzielnicowy.bobolice3@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy:

Boboliczki, Buszynko, Cybulino, Chociwle, Drzewiany, Golęszany, Gozd, Górawino, Grotniki, Jadwiżyn, Kępsko, Kłanino, Kurki, Kurowo, Kurówko, Kępiste, Lubowo, Pomorzany, Przydargiń, Radwanki, Retnica, Różewko, Rylewo, Sarnowo, Stare Borne, Trzebień, Ubiedrze, Więcemierz, Wilczagór, Zarzewie.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2024 roku do 31 lipca 2024 roku

W wniku rozpoznania terenowego rejonu służbowego jako plan priorytetowy uznano, że niezbędne będzie poprawienie stanu nawierzchni drogi z miejscowości Jadwiżyn do miejscowości Kępiste. Z własnych ustaleń oraz rozmów z mieszkońcami Kępiste wynika, że droga jest w bardzo złym stanie, tzn. są dziury, wyrwy i rozlewiska, co utrudnia przejazd pojazdu. Do tego też przyczyniają się złe warunki atmosferyczne. W zwiazku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie.

 

 

 

 

Powrót na górę strony