Dzielnicowy-Świeszyno

Dzielnicowy-Świeszyno

Zespół Dzielnicowych w Świeszynie

Siedziba:

76-024 Świeszyno 15

nr telefonu kontaktowego: 47 78 41 207, 94 316 12 97

nr pokoju w Komisariacie Policji II w Koszalinie: 160

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112.

 

Świeszyno, gmina położona na południe od Koszalina, graniczy z Koszalinem i gminami: Manowo, Biesiekierz, Tychowo, Białogard. Ze względu na duże kompleksy leśne, bogate w zwierzynę łowną i runo leśne, gmina ma charakter rolniczo - turystyczny. Turystów przyciągają trzy ciekawie położone jeziora: Hajka, Czarne i Niedalino oraz malowniczo wijąca się rzeka Radew - szlak wędrownych ryb łososiowatych.

 

Rejon I

asp. Rafał OLESIŃSKI

nr pokoju w Komisariacie Policji II w Koszalinie:160

nr telefonu komórkowego:571 323 699

e-mail: dzielnicowy.swieszyno1@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy:

Bagno, Biała, Brzeźniki, Chłopska Kępa, Kępa Świeszyńska, Krokowo, Olszak, Świeszyno, Włoki, Bardzlino, Czacz, Czaple, Golica, Kurozwęcz, Niedalino, Sieranie, Strzekęcino, Węgorki, Zegrzyn, Zegrze Pomorskie

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2023 roku do 31 stycznia 2024 roku

W rozmowie z mieszkańcami miejscowości Kurozwęcz ustalono, że jedynym problemem, który stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa jest brak oświetlenia na grodze gminnej, prowadzącej z drogi wojewódzkiej nr 168 w kierunku działek 52/3, 52/12, 52/16, 52/17. Wobec zbliżającego sie okresu jesienno-zimowego, kiedy szybko zapada zmrok ważne jest aby piesi poruszający sie wzdłuż drogi byli widoczni przez kierujących pojazdami. Droga nie posiada oddzienego pasa dla ruchu pieszego i pasa dla ruchu kołowego, co oznacza, że po drodze tej przemieszczają się zarówno piesi jak i kierujący pojazdami. Brak oświetlenia tej drogi zwłaszcza po zmroku lub w złych warunkach atmosferycznych stwarza realne zagrożenie. Idący poboczem piesi nie będą dostatecznie widoczni dla kierujących pojazdami i może to skutkować potrąceniami.

 

Rejon II

asp. Rafał OLESIŃSKI

nr pokoju w Komisariacie Policji II w Koszalinie:160

nr telefonu komórkowego:571 323 699

e-mail: dzielnicowy.swieszyno2@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy:

Niekłonice, Konikowo, Czersk Koszaliński, Chałupy, Mierzym, Kłokęcin, Giezkowo, Jarzyce, Dunowo,

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2023 roku do 31 stycznia 2024 roku

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami Świeszyna, Konikowa i Chałup ustalono, że jednym z istotnych problemów, które stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa jest słaba widoczność znaków poziomych P-2, P-3, P-4, P-6 oraz linii krawędziowych, a także znaków P-10 oznaczających przejście dla pieszych, oznaczonych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 167 wzdłuż wymienionych miejscowości. Słaba widoczność linii w okresie słabszej widoczności, tj. po zmroku lub w trakcie intensywnych opadów może stanowić zagrożenie dla kierujących pojazdami, poprzez nieodpowiedzialne manewry wyprzedzania innych uczestników ruchu w miejscach zabronionych, nieoznaczonych znakami pionowymi. Na drodze krajowej nr 167, w obrębie tych miejscowości znajduje się 16 przejść dla pieszych, w tym 9 przejść w miejscowości Konikowo, 2 przejścia w miejscowości Chałupy i 5 przejść w miejscowości Świeszyno. Wartym odnotowania jest fakt, że kilka przejść znajduje się w bezpośrednim otoczeniu szkół podstawowych i żłobka gminnego. Nieodpowiednie zachowanie kierujących pojazdami może stanowić duże niebezpieczeństwo dla osób pieszych.

 

Kierownik Rewiru:

asp. szt. Karol GREMBOWSKI

nr pokoju w Komisariacie: 115
nr telefonu kontaktowego: 47 7841495

nr telefonu komórkowego; 667 094 256

 

 
Powrót na górę strony