Dzielnicowy-Świeszyno

Dzielnicowy-Świeszyno

Zespół Dzielnicowych w Świeszynie

Siedziba:

Świeszyno 15

76-024 Świeszyno

telefon kontaktowy: 47 78 41 207

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowym, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach pilnych zadzwoń pod numer alarmowy 112

Świeszyno, gmina położona na pałudniu od Koszalina, graniczy z Koszalinem i gminami: Manowo, Biesiekierz, Tychowo, Białogard. Ze względu na duże kompleksy leśne, bogate w zwierzynę łowną i runo leśne, gmina ma charakter roniczo - turystyczny. Turystów przyciągają trzy ciekawie położone jeziora: Hajka, Czarne, Niedalino oraz malowniczo wijąca się rzeka Radew. 

Rejon I

asp. Rafał OLESIŃSKI

nr pokoju w Komisariacie Policji II w Koszalinie: 160

nr telefonu komórkowego: 571 323 699

e-mail: dzielnicowy.swieszyno1@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy:

Bagno, Biała, Brzeźniki, Chłopska Kępa, Kępa Świeszyńska, Krokowo, Olszak, Świeszyno, Włoki, Bardzlino, Czacz, Czaple, Golica, Kurozwęcz, Niedalino, Sieranie, Strzekęcino, Węgorki, Zegrzyn, Zegrze Pomorskie.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2024 roku do 31 lipca 2024 roku

Ze zgłoszeń otrzymanych od mieszkańców Strzekęcina wynika, że problemem stanowiącym zagrożenie dla bezpieczeństwa osób pieszych w ruchu drogowym jest brak chodnika na odcinku drogi wewnętrznej w Strzekęcinie. Osoby poruszające się drogą muszą schodzić na pas zieleni by ustąpić miejsce przejeżdzającym pojazdom. W ciężkich warunkach atmosferycznych (opadach deszczu, po zmroku) piesi, często ubrani w ciemną odzież nie są dostatecznie widoczni dla kierujących pojazdami, co może skutkować różnego rodzaju zdarzeniami z udziałóem osób poruszających się pieszo.

 

Rejon II

asp. Rafał OLESIŃSKI

nr pokoju w Komisariacie Policji II w Koszalinie: 160

nr telefonu komórkowego: 571 323 699

e-mail: dzielnicowy.swieszyno2@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy:

Niekłonice, Konikowo, Czersk Koszaliński, Chałupy, Mierzym, Kłokęcin, Giezkowo, Jarzyce, Dunowo.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2024 roku do 31 lipca 2024 roku

W wyniku przeprowadzonych ozmów z mieszkańcami osiedla położonego na zachód od drogi wojewódzkiej 167 w miejscowości Konikowo, od posesji 1 do 223 ora ul. Budowniczych 1-24 ustalono, że występujacym problemem w tych rejonach jest brak oświetlenia dróg prowadzących do posesji. Droga dojazdowa do osiedla jest już oświetlona, jednak drogi boczne prowadzące do posesji pozostają nieoświetlone. W trakcie obchodu rejonu służbowego oraz własnej obserwacji wynika, że z tych dróg korzysta wiele osób, w tym dzieci. Droga nie posiada nie posiada oddzielającego pasa ruchu pieszych i pasa dla ruchu kołowego , co oznacza, że po drodze tej premieszczają się zarówno piesi jak i pojazdy. Brak oświetlenia tej drogi, zwłaszcza po zmroku lub w złych warunkach atmosferycznych stwarza realne zagrożenie. Idące poboczem osoby piesze nie są dostatecznie widoczne dla kierujących pojazdami i może to skutkować potrąceniem, niekontrolowanymi reakcjami kierujących.

 

Kierownik Rewiru:

podkom. Karol GREMBOWSKI

nr pokoju w Komisariacie Policji II w Koszalinie: 115

nr telefonu kontaktowego: 47 78 41 495

nr telefonu komórkowego: 667 094 256

 

 

 

 
Powrót na górę strony