Dzielnicowi-Manowo

Dzielnicowi-Manowo

Dzielnicowi-Manowo

Siedziba:

Komisariat Policji II

ul. Krakusa i Wandy 11

75-078 Koszalin

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112.

 

Gmina Manowo położona jest w środkowej części powiatu koszalińskiego. Od strony południowej graniczy z gminą Bobolice, od zachodu z gminą Świeszyno, a od wschodu z gminą Polanów. Granicę północną wyznaczają miasto Koszalin oraz gmina Sianów. Obszar gminy Manowo zajmuje powierzchnię ok. 19 tys. ha. Gminę zamieszkuje ok. 6,5 tys. mieszkańców. W jej obrębie znajdują się 23 miejscowości, a zdecydowana ich większość posiada zwarty charakter zabudowy. Kompleksy leśne, liczne jeziora, rzeki i pola stwarzają unikalne warunki przyrodniczo - krajobrazowe. Dodatkowymi atutami są zabytki archeologiczne i architektoniczne. Jeżeli do całości doda się czyste środowisko (na terenach tych nie ma uciążliwego przemysłu) to Manowo można zaliczyć do gmin o atrakcyjnych warunkach turystycznych.  

 

Rejon I

mł.asp. Mateusz BOREJ

nr telefonu komórkowego: 571 323 702

nr telefonu kontaktowego: 47 78 41 207

e-mail: dzielnicowy.manowo1@sc.policja.gov.pl

nr pokoju w Komisariacie Policji II w Koszalinie: 160

 

Rejon służbowy:

Gajewo, Grąpa, Grzybnica, Grzybniczka, Jagielno, Kliszno, Kopanino, Lisowo, Mostowo, Poniki, Rosnowo, Wiewiórowo, Wyszewo, Zacisze.

 

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2023 roku do 31 stycznia 2024 roku

W wyniku spotkań ze społecznością lokalną rejonu słuzbowego nr 1 Manowo, Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie oraz na podstawie konsultacji z Sołtysem Manowa, a także na podstawie własnych spostrzeżeń ustalono, że głównym problemem w rejonie służbowym jest stan infrastruktury drogowej na odcinku drogi Wyszebórz - Wyszewo. We wskazanym miejsu jest nawierzchnia ziemna, w której pod wpływem opadów tworzą się wyrwy i wyboje co w znacznym stopniu uniemożliwia przejazd szczególnie samochodem osobowym. Ponadto, droga jest rozjeżdżana przez samochody, w tym również przez śmieciarki. W związku z powyższym podjęto decyzję o wystąpieniu do włoaściwych instytucji w Manowie, którego celem jest przeprowadzenie działania priorytetowego na omawianym terenie, efektem którego będzie wyeliminowanie przedmiotowego problemu i zagrożeń w ruchu drogowym.

 

Rejon II

sierż.  Sebastian SZCZEPANIK

nr telefonu komórkowego: 571 323 695

nr telefonu kontaktowego: 47 78 41 207

e-mail: dzielnicowy.manowo2@sc.policja.gov.pl

nr pokoju w Komisariacie Policji II w Koszalinie: 160

 

Rejon służbowy:

Bonin, Cewlino, Dęborogi, Kopanica, Kostrzewa, Kretomino, Manowo, Policko, Wyszebórz.

 

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2023 roku do 31 stycznia 2024 roku

W wyniku spotkań ze społecznością lokalną rejonu słuzbowego nr 2 Manowo, Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie oraz na podstawie konsultacji z Sołtysem Manowa, a także na podstawie własnych spostrzeżeń ustalono, że głównym problemem w rejonie służbowym jest stan infrastruktury drogowej przy ul. Sosnowej w Manowie. We wskazanym miejsu jest nawierzchnia ziemna, w której pod wpływem opadów tworzą się wyrwy i wyboje co w znacznym stopniu uniemożliwia przejazd szczególnie samochodem osobowym. Ponadto, droga jest rozjeżdżana przez samochody, w tym również przez śmieciarki. W związku z powyższym podjęto decyzję o wystąpieniu do włoaściwych instytucji w Manowie, którego celem jest przeprowadzenie działania priorytetowego na omawianym terenie, efektem którego będzie wyeliminowanie przedmiotowego problemu i zagrożeń w ruchu drogowym.

 

 

 

Kierownik Rewiru:

podkom. Karol GREMBOWSKI

nr pokoju w Komisariacie: 115
nr telefonu kontaktowego: 47 7841495

nr telefonu komórkowego; 667 094 256

Powrót na górę strony