Dzielnicowi-Biesiekierz

Dzielnicowi-Biesiekierz

Zespół Dzielnicowych w Biesiekierzu

Siedziba:

76-039 Biesiekierz 103

nr telefonu kontaktowego: 94 3429216

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112.

 

Gmina Biesiekierz znajduje się we wschodniej części Niziny Białogardzkiej - w dorzeczu rzeki Radew i Czerwonej, która ma swoje źródło w pobliżu Parnowa i płynie zakolami do morza. Usytuowana jest na odcinku 16 km wzdłuż drogi, łączącej Berlin z Gdańskiem i Królewcem. Od wschodu gmina graniczy z Koszalinem. Dzięki temu dwie miejscowości (Stare i Nowe Bielice) pełnią rolę przedmieścia dużego miasta. Obszar gminy podzielony jest na 10 sołectw, które obejmują 19 miejscowości. Położenie, jezioro, lasy, odległość od morza 20 km, przebieg ważnego szlaku drogowego i starania gminy na rzecz tworzenia infrastruktury technicznej stwarzają dogodne warunki rozwoju bazy turystycznej, hotelowej, gastronomicznej, budowy zakładów usługowych.

 

Rejon I

mł. asp. Sebastian Pantanowski

nr pokoju w Komisariacie Policji II w Koszalinie:146

nr telefonu komórkowego:571 323 703

e-mail: dzielnicowy.biesiekierz1@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

Parnówko, Biesiekierz, Kraśnik Koszaliński, Nosowo, Parnowo, Parsowo, Rutkowo, Świemino, Warnino

 

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

W wyniku przeprowadzonych rozmów z Bernadetą Tomczak Sołtysem miejscowości Pasrowo, Józefem Ryfun Sołtysem miejscowości Świemino oraz mieszkańcami Parsowa i Świemina ustalono, że problemem występującym na terenie rejonu służbowego nr 1 gm. Biesiekierz Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie jest stan techniczny dawnej drogi powiatowej nr 3521Z prowadzącej z Parsowa do Świemina oraz problem braku chodnika dla pieszych wraz ze ścieżką rowerową od skrzyżowania w części centralnej w kierunku miejscowości. Z tej drogi korzysta bardzo wiele osób w tym dzieci jeżdżące na rowerach, jest to atrakcyjna trasa rowerowa uczęszczana przez podróżujących na Pomorze turystów rowerowych, droga tą odbywa się również transport dzieci do Szkoły Podstawowej w Świeminie. Droga ta jest chętnie wybierana przez osoby jako trasa wycieczek rowerowych. Droga jest wąska, posiada zniszczoną nawierzchnię asfaltową, nie ma ścieżki rowerowej.

Rejon II

 

mł. asp. Sebastian Pantanowski

nr pokoju w Komisariacie Policji II w Koszalinie:146

nr telefonu komórkowego:571 323 703

e-mail: dzielnicowy.biesiekierz2@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy:

Stare Bielice, Nowe Bielice, Laski Koszalińskie, Cieszyn, Gniazdowo, Tatów, Witolubie, Starki, Kotłowo

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

W wyniku przeprowadzonej rozmowy z Krzysztofem Kaźmierczakiem, Sołtysem miejscowości Stare Bielice oraz Katarzyną Wolin, Komendantem Straży Gminnej w Biesiekierzu oraz informacji uzyskanych od mieszkańców Starych Bielic, ustalono, że głównym problemem na terenie rejonu służbowego nr 2 gm. Biesiekierz Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie jest nadmierna prędkość z jaką poruszają się pojazdy jadące ulicą Kalinową oraz brak przejścia przez ulicę Akacjową, przy skrzyżowaniu ulic w miejscowości Stare Bielice, kierujący tymi pojazdami stwarzają realne zagrożenie dla pieszych uczestników ruchu oraz osób poruszających się rowerami.

 

Kierownik Rewiru:

asp. szt. Karol GREMBOWSKI

nr pokoju w Komisariacie: 115
nr telefonu kontaktowego: 47 7841495

nr telefonu komórkowego: 667 094 256

Powrót na górę strony