Komisariat II

Komisariat II

Dzielnicowi KP II

Siedziba:

Komisariat Policji II

ul. Krakusa i Wandy 11

75-078 Koszalin

Kierownik Rewiru:

asp. szt. Karol Grembowski

nr pokoju w Komisariacie: 115
nr telefonu kontaktowego: 47 7841495

nr telefonu komórkowego; 667 094 256

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 10

 

sierż. szt. Karol Biskot

nr pokoju w Komisariacie: 140
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 129
nr telefonu komórkowego: 571 323 707

e-mail:dzielnicowy.koszalin10@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice:Austriacka, Batalionów Chłopskich (od wiaduktu w kierunku Jamna), Belgijska, Brytyjska, Cypryjska ,Dąbka, Dmowskiego, Duńska, Fińska, Francuska, Gierczak 2-12, Grecka, Hiszpańska, Holenderska, Irlandzka, Kostrzewy, Kwiatkowskiego, Kutrzeby (NP), Limanwskiego , Maltańska, Plater, Portugalska, Robotnicza, Sikorskiego, Starzyńskiego, Sucharskiego, Warskiego, Władysława IV 33-147, Włoska

obiekty:POD Camping, POD Jamno

 

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W związku z sygnałami napływającymi do dzielnicowego Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Koszalinie drogą telefoniczną, a także w trakcie spotkań z mieszkańcami ul. E. Plater 2A/B oraz 4A/B oraz Rady Osiedla Na Skarpie, podjęto decyzję o zajęciu się kwestią spożywania alkoholu i zaśmiecania pobliskiego terenu rekreacyjnego z wiatami oraz miejscem do palenia ogniska, które mieści się pomiędzy naprzeciwko budynku przy ul. E. Gierczak 2A. Osoby popełniające wykroczenia porządkowe gromadzą się głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych, zainstalowane tam zadaszenia sprzyjają spożywaniu alkoholu także w niesprzyjających warunkach pogodowych, a także proceder ten odbywa się kiedy na zewnątrz panują temperatury dodatnie, sprzyjające spożywaniu alkoholu pod gołym niebem. Osoby po spożyciu alkoholu wyrzucają puszki lub butelki w obrębie całego placu, lub nierzadko zostawiają je na stołach lub pod nimi. Osobami zgłaszającymi są głównie osoby starsze, które nie potrafią obsługiwać Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednak są wyczulone na punkcie bezpieczeństwa i estetyki centralnej części miasta, jak również od młodszych osób, które chciałyby korzystać z tego miejsca wraz z dziećmi. Miejsce zagrożone ogrodzone jest płotem, prowadzi do niego jedno wejście od ul. E. Plater, dokoła znajdują się tereny zielone.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 11

 

mł. asp. Izabela Sreberska

nr pokoju w Komisariacie:138
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 473
nr telefonu komórkowego:571 323 698

e-mail:dzielnicowy.koszalin11@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice:Bałtycka, Batalionów Chłopskich (od wiaduktu do Młyńskiej), Budowniczych ,Herberta, Gierczak 1-47, Kilińskiego-Plac, Kilińszczaków, Kościuszkowców, Kutrzeby od 2 do 10, Młyńska nry 41-83 i 86-78, Monte Cassino 1-9 i 18-24, Odrodzenia, Pionierów, Podgórna, Projektantów, Strumykowa, Władysława IV 21-31

obiekty:Szkoła Podstawowa nr 4 AŚ Koszalin

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi Rady Osiedla „Tysiąclecia” oraz napływającymi informacjami do dzielnicowego rejonu służbowego nr 11 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu II Policji w Koszalinie drogą telefoniczną jak i również w trakcie spotkań ustalono, że głównym problemem w rejonie służbowym jest brak miejsc parkingowych w Koszalinie przy ulicy Podgórnej 1-16. Z uwagi na powyższe mieszkańcy parkują pojazdy na terenach zielonych oraz chodnikach co stwarza realne zagrożenie dla przechodniów oraz ogranicza widoczność kierującym. Budowa nowych miejsc parkingowych przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przechodniów, kierujących oraz zapobiegnie niszczeniu terenów zielonych.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 12

 

sierż.szt. Tomasz Bruliński

nr pokoju w Komisariacie:142
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 589
nr telefonu komórkowego:571 323 693

e-mail:dzielnicowy.koszalin12@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice:Bosmańska, Bursztynowa, Dokerów, Energetyków, Franciszkańska (od torów do końca), Jachtowa, Jantarowa, Kapitańska, Kinga, Kosynierów, Krańcowa, Kutrowa, Marynarzy, Morska 4-108, Na Skarpie, Nerudy, Picassa, Rybacka, Sienkiewicza, Spokojna, Stoczniowców, Szkutnicza, Szyprów, Teligi, Wydmowa, Żeglarska

obiekty:Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkół nr 8

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 stycznia 2023 roku

W związku z sygnałami napływającymi do dzielnicowego rejonu służbowego nr 12 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie drogą telefoniczną, a także w trakcie spotkań z mieszkańcami Osiedla Morskie podjęto decyzję o zajęciu się kwestią spożywania alkoholu i zaśmiecania w obrębie sklepu „Stokrotka” przy ul. Franciszkańskiej 104 w Koszalinie. Osoby popełniające ww. wykroczenia gromadzą się głównie w godzinach popołudniowych oraz wieczornych bezpośrednio przed i za sklepem. Osoby po spożyciu alkoholu wyrzucają puszki lub butelki na pobliski trawnik lub rozbijają butelki na chodniku. Osobami zgłaszającymi są głównie osoby starsze, które nie potrafią obsługiwać Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednak są wyczulone na punkcie spożywania alkoholu w miejscu publicznym, ponieważ jak zaznaczają w pobliżu znajduje się Szkoła Podstawowa nr 5. Mieszkańcy zaznaczają też, że rozbite szkło na chodnikach może stwarzać realne zagrożenie dla uczniów, którzy codziennie uczęszczają do pobliskiej szkoły.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 13

 

st. sierż. Michał Romańczuk

nr pokoju w Komisariacie:135
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 127
nr telefonu komórkowego:571 323 704

e-mail:dzielnicowy.koszalin13@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Bohaterów Warszawy 2-28 i 13-31, BOWiD, Brzozowa, Cegielskiego , Lniana, Łukasiewicza , Mieszka I 1-43 i 16-30, Miła, Morska 7-111, Mytnika , Karna ,Grabskiego, Olchowa, Okienna, Przemysłowa, Różana, Syrenki, Szarych Szeregów, Szczecińska 10-88, Zacisze , Strefowa, Żwirki i Wigury, Pistacjowa, Melonowa, Gruszkowa, Arbuzowa, Buczynowa, Urocza, Mirabelkowa, Arachidowa, Dyniowa, Cytrynowa, Morwowa, Graniczna, Polnych Traw, Nektarynkowa.

obiekty: ZK Koszalin

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W wyniku spotkań ze społecznością lokalną rejonu służbowego nr 13 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji nr 2 w Koszalinie oraz na podstawie konsultacji z Radą Osiedla „Nowobramskie” w Koszalinie, a także na podstawie własnych spostrzeżeń ustalono, że głównym problemem w rejonie służbowym jest stan chodnika przy ul. Morskiej 75-77 w Koszalinie. W obecnym stanie chodnika istnieje zagrożenie doznania rożnego rodzaju urazów fizycznych u osób przechodzących tym chodnikiem. W okresie zimowym występują trudności w odśnieżeniu chodnika i jego odlowaceniem. Woda opadowa płynąca wzdłuż chodnika zalewa jego część co powoduje w zimie jego zlodowacenie. W związku z powyższym, podjęto decyzję o wystąpieniu do właściwych instytucji w Koszalinie celem wyeliminowania przedmiotowego problemu oraz zagrożeń dla pieszych.

.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Dzielnica nr 14

 

mł. asp. Tomasz Spica

nr pokoju w Komisariacie:136
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 233
nr telefonu komórkowego:571 323 700

e-mail:dzielnicowy.koszalin14@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Armii Krajowej (nr parzyste), Bohaterów Warszawy 1-11, Jasna, Kolejowa, Krakusa i Wandy (nr nieparzyste) , Lechicka 2-70 oraz 1-51, Łużycka , Mieszka I 2-10, Powstańców Wielkopolskich, Radogoszczańska, Ratajczaka, Szczecińska 2-4 oraz 3-97 , Lutyków , Obotrytów, Poprzeczna, Piotra Skargi, Wołyńska , Złota , Śnieżna, Babiego Lata, Zimowa, Klimatyczna, Barwna, Pastelowa, Promienna, Jesienna, Zielony Pagórek, Lubczykowa, Ekonomiczna, Innowacyjna, Inwestorska.

obiekty:Szkoła Podstawowa nr 9

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W związku z sygnałami napływającymi do dzielnicowego rejonu służbowego nr 14 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie drogą telefoniczną, a także w trakcie spotkań z mieszkańcami, podjęto decyzję o zajęciu się kwestią chodnika w rejonie bloku ul. Radogoszczańska 2-8. Jest to odcinek chodnika, który jest w znacznym stopniu popękany oraz znajdują się w nim koleiny. Uszkodzenia znajdujące się w nim mogą stanowić zagrożenie dla pieszych i mieszkańców w/w bloku, wskazane uszkodzenia utrudniają poruszanie się osób starszych, rodziców z wózkami oraz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie odnotowano na tym odcinku zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ani zdarzeń w SWD.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 15

 

mł. asp. Małgorzata Kręcisz

nr pokoju w Komisariacie: 155
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 133
nr telefonu komórkowego:571 323 691

e-mail:dzielnicowy.koszalin15@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Armii Krajowej (P), Asnyka, Bogusława II, Dąbrowskiego, Dąbrówki, Dworcowa, Grodzka, Grunwaldzka, Jana z Kolna, Kazimierza Wielkiego, Księżnej Anastazji, Marii Ludwiki, Mickiewicza, Młyńska (do mostu), Niepodległości, Okrzei, Papiernicza, Podgrodzie, Rynek Staromiejski, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Zawiszy Czarnego, Zwycięstwa 3-97 (NP)

obiekty:Szkoła Podstawowa nr 13

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi Rady Osiedla „Śródmieście” oraz napływającymi informacjami do dzielnicowego rejonu służbowego nr 15 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu II Policji w Koszalinie drogą telefoniczną jak i również w trakcie spotkań ustalono, że głównym problemem w rejonie służbowym jest brak oświetlenia przy ulicy Bogusława II na wysokości numerów 18-24 do ul. Dąbrówki 1-3 Przy wskazanym rejonie znajduje się parking samochodowy oraz plac zabaw dla dzieci. Montaż oświetlenia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 16

 

sierż. szt. Wojciech Staszak

nr pokoju w Komisariacie:135
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 729
nr telefonu komórkowego:571 323 692

e-mail: dzielnicowy.koszalin16@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: 1-go Maja (nr parzyste) ,Barlickiego, Chrobrego, Domina, Drzymały, Dzieci Wrzesińskich, Harcerska, Kaszubska, Komisji Edukacji Narodowej, Konstytucji 3-go Maja, Krzywoustego, Krakusa i Wandy (nr parzyste) , Laskonogiego, Mariańska, Połtawska, Szeroka, Wróblewskiego, Wyszyńskiego, Zakole, Zwycięstwa 8-80;

obiekty: Liceum Ogólnokształcące nr 1

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W związku z sygnałami napływającymi do dzielnicowego Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Koszalinie drogą telefoniczną, a także w trakcie spotkań z mieszkańcami osiedla „Śródmieście” podjęto decyzję o zajęciu się kwestią osób żebrających oraz spożywania alkoholu i zaśmiecania okolicy sklepu „Polo Market” przy ulicy Połtawskiej 10. Osoby popełniające wykroczenia porządkowe gromadzą się głównie w porze dziennej 09-21, wymuszają pieniądze od klientów sklepu oraz użytkowników płatnego parkingu, niejednokrotnie ubliżają im, jeśli spotkają się z odmową oddania drobnych pieniędzy. Osoby te po spożyciu alkoholu wyrzucają puszki lub butelki w pobliżu sklepu oraz okolicznych bloków i oddają mocz w miejscach publicznych lub zasypiają w miejscach ogólnodostępnych w stanie nietrzeźwości, czym powodują zgorszenie. Osobami zgłaszającymi ten problem są głównie klienci sklepu, a także okoliczni mieszkańcy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 17

 

st. asp. Seweryn Kowalski

nr pokoju w Komisariacie: 136
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 107

nr telefonu komórkowego: 571 323 677

e-mail:dzielnicowy.koszalin17@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Bławatków, Bratków, Chabrów, Działkowa, Fiołków, Goździków, Gryczana, Irysów, Jaskółek, Jaskrów, Kaczeńców, Konwalii, Korzenna, Krokusów, Lawendy, Lechicka nr 41-73, Lubuszan, Łubinów, Magnolii, Maków, Malw, Manowska 2-4 (P), Nagietków, Nasturcji, Na Wilkowo, Owsiana, Paproci, Podmiejska, Polan, Połczyńska (od torów w kierunku Świeszyna), Pszeniczna, Róż, Rumianków, Sarzyńska, Seminaryjna, Skowronków, Słoneczników, Słowiańska, Słowików, Stokrotek, Szafirków, Szafranowa, Wenedów, Wrzosów, Zbożowa, Złotych Kłosów, Żytnia, Tychowska, Rzepakowa , Astrów, Podgrzybków, Szałwiowa, Kurek, Forsycji, Cyklamenów, Frezji, Drzewna, Firletki, Miętowa, Kaszmirowa, Arniki, Tymiankowa, Koperkowa, Rozmarynowa, Jemiołuszek, Werbeny.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W wyniku spotkań ze społecznością lokalną rejonu służbowego nr 17 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie oraz na podstawie konsultacji z Radą Osiedla „Raduszka” w Koszalinie, a także na podstawie własnych spostrzeżeń ustalono, że głównym problemem w rejonie służbowym jest stan infrastruktury drogowej przy ulicy Łubinów w Koszalinie. Ulica Łubinów w Koszalinie nie ma utwardzonej nawierzchni na jej całej długości. Na drodze tej pod wpływem opadów tworzą się wyrwy i wyboje, co w znacznym stopniu uniemożliwia przejazd, szczególnie samochodem osobowym, czy też utrudnia ruch pieszych. Zdarza się także, iż dochodzi do ochlapywania pieszych przez pojazdy przejeżdżające przez ulicę Łubinów. Wyrównanie nieutwardzonej długości wspomnianej ulicy przez ZdiT odbywa się dwa razy w roku i kiedy po wykonaniu tych prac wystąpią opady bardzo szybko powstają nowe dziury. W związku z powyższym, podjęto decyzję o wystąpieniu do właściwych instytucji w Koszalinie celem wyeliminowania przedmiotowego problemu oraz zagrożeń w ruchu drogowym.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 18

 

sierż. Damian Ochtera

nr pokoju w Komisariacie: 139
nr telefonu kontaktowego: 47 78 41 128
nr telefonu komórkowego:571 323 696

e-mail:dzielnicowy.koszalin18@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: 1-go Maja (NP), 4-go Marca (od rzeki do Gnieźnieńskiej), Andersa (od 1-go Maja do rzeki), Bajkowa, Gnieźnieńska, Kamieniarska, Kubusia Puchatka, Legnicka, Manowska 1-3 (NP), Modrzejewskiej, Okrężna, Orla, Połczyńska 55-57, Płowce, Rzeczna, Sezamkowa, Skłodowskiej-Curie, Słowackiego, Strażacka, Szpitalna, Zwycięstwa nry 88-108, Rubinowa , Opalowa , Diamentowa , Szmaragdowa , Hallera, Paderewskiego, Polna.

obiekty:Zespół Szkół nr 10 , Cmentarz Komunalny , Wodna Dolina

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku do 31 lipca 2023 roku

W związku z sygnałami napływającymi do dzielnicowego rejonu służbowego nr 18 Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Koszalinie drogą telefoniczną i ustną a także na podstawie konsultacji ze Strażą Miejską i Radą Osiedla „Śródmieście” w Koszalinie, oraz na podstawie własnych spostrzeżeń ustalono, że w chwili obecnej najistotniejszym zagrożeniem, który jest nadmiernie uciążliwy dla lokalnej społeczności jest problem z osobami, które spożywają alkohol przy starym pawilonie usługowo-handlowym znajdującym się pomiędzy blokami nr 10 a 14 przy ul. Orlej w Koszalinie. W opisywanym miejscu osoby te gromadzą się i notorycznie spożywają alkohol, oraz zaśmiecają miejsce publiczne głównie w godzinach porannych i popołudniowych. W przedmiotowym miejscu występują również zakrzewienia w wyniku czego grupujące się tam osoby często chowają się przed organami ścigania ale również zanieczyszczają teren poprzez zaśmiecanie. Zarejestrowano zdarzenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące wspomnianego problemu jak również w rejestrze interwencji Straży Miejskiej oraz w SWD.nr 1 gm. Świeszyno

W rozmowach z mieszkańcami Konikowa ustalono, że jednym z problemów, który stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa jest zainstalowane wzdłuż drogi krajowej nr 167 stare oświetlenie świetlówkowe, które przy obecnym ruchu zarówno pieszym i kołowym jest stanowczo za ciemne, zwłaszcza w trakcie intensywnych opadów atmosferycznych. Warto zaznaczyć, że piesi ubrani na ciemno, bez widocznych elementów odblaskowych są mniej widoczni na drodze, co może stanowić zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Słabo oświetlone są przejścia dla pieszych przy przystankach autobusowych. Przejeżdżające tamtędy pojazdy często poruszają się z nadmierną prędkością, dlatego też ważne jest, aby otoczenie drogi było skutecznie oświetlone poprzez o wiele jaśniejsze oświetlenie LED.

 

* (P) - numery parzyste (NP) - numery nieparzyste  

 

 

Powrót na górę strony