Komisariat II

Komisariat II

Dzielnicowi KP II

Siedziba:

Komisariat Policji II

ul. Krakusa i Wandy 11

75-078 Koszalin

Kierownik Rewiru:

asp. szt. Karol Grembowski

nr pokoju w Komisariacie: 115
nr telefonu kontaktowego: 47 7841495

nr telefonu komórkowego; 667 094 256

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 10

 

sierż. szt. Karol Biskot

nr pokoju w Komisariacie: 140
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 129
nr telefonu komórkowego: 571 323 707

e-mail:dzielnicowy.koszalin10@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice:Austriacka, Batalionów Chłopskich (od wiaduktu w kierunku Jamna), Belgijska, Brytyjska, Cypryjska ,Dąbka, Dmowskiego, Duńska, Fińska, Francuska, Gierczak 2-12, Grecka, Hiszpańska, Holenderska, Irlandzka, Kostrzewy, Kwiatkowskiego, Kutrzeby (NP), Limanwskiego , Maltańska, Plater, Portugalska, Robotnicza, Sikorskiego, Starzyńskiego, Sucharskiego, Warskiego, Władysława IV 33-147, Włoska

obiekty:POD Camping, POD Jamno

 

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

W związku z sygnałami napływającymi do dzielnicowego rejonu służbowego nr 10 Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Koszalinie, drogą telefoniczną i ustną, a także na podstawie konsultacji ze Strażą Miejską, Radą Osiedla „Na Skarpie” oraz na podstawie własnych spostrzeżeń ustalono, że w chwili obecnej najistotniejszym zagrożeniem, który jest nadmiernie uciążliwy dla lokalnej społeczności jest problem z osobami, które grupują się oraz spożywają alkohol na terenie boiska sportowego, znajdującego się przy ul. Sucharskiego i Sikorskiego w Koszalinie. W opisywanym miejscu osoby te gromadzą się, notorycznie spożywają alkohol, zaśmiecają przedmiotowe miejsce głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych. W opisywanym miejscu zarejestrowano zdarzenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak również w rejestrze interwencji Straży Miejskiej oraz w SWD, dotyczące wspomnianego problemu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 11

 

mł. asp. Izabela Sreberska

nr pokoju w Komisariacie:138
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 473
nr telefonu komórkowego:571 323 698

e-mail:dzielnicowy.koszalin11@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice:Bałtycka, Batalionów Chłopskich (od wiaduktu do Młyńskiej), Budowniczych ,Herberta, Gierczak 1-47, Kilińskiego-Plac, Kilińszczaków, Kościuszkowców, Kutrzeby od 2 do 10, Młyńska nry 41-83 i 86-78, Monte Cassino 1-9 i 18-24, Odrodzenia, Pionierów, Podgórna, Projektantów, Strumykowa, Władysława IV 21-31

obiekty:Szkoła Podstawowa nr 4 AŚ Koszalin

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi Rady Osiedla „Tysiąclecia”, przedstawicielami Zarządu Budynków Mieszkalnych oraz napływającymi informacjami do dzielnicowego rejonu służbowego nr 11 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu II Policji w Koszalinie drogą telefoniczną jak i również w trakcie spotkań ustalono, że głównym problemem w rejonie służbowym jest gromadzenie się osób spożywających alkohol w rejonie sklepu Lewiatan” przy ul. Budowniczych 4 w Koszalinie. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek publiczny, zanieczyszczają oraz zaśmiecają wskazany teren. Mieszkańcy pobliskich budynków skarżą się na osoby przebywające we wskazanym rejonie. Wykroczenia których się dopuszczają występują w godzinach 12:00-16:00 oraz 20:00-21:00. Ze wskazanego sklepu „Lewiatan” korzystają z reguły mieszkańcy pobliskich zabudowań, dzieci jak i również dorośli. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu zminimalizowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 12

 

sierż.szt. Tomasz Bruliński

nr pokoju w Komisariacie:142
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 589
nr telefonu komórkowego:571 323 693

e-mail:dzielnicowy.koszalin12@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice:Bosmańska, Bursztynowa, Dokerów, Energetyków, Franciszkańska (od torów do końca), Jachtowa, Jantarowa, Kapitańska, Kinga, Kosynierów, Krańcowa, Kutrowa, Marynarzy, Morska 4-108, Na Skarpie, Nerudy, Picassa, Rybacka, Sienkiewicza, Spokojna, Stoczniowców, Szkutnicza, Szyprów, Teligi, Wydmowa, Żeglarska

obiekty:Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkół nr 8

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi Rad Osiedla „ Morskie”, spotkań z administracją spółdzielni „NA SKARPIE”, rozmów z mieszkańcami, zgłoszonych interwencji Policji podległego rejonu służbowego nr 12 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie ustalono, że istotnym problemem jest włamania do piwnic w budynkach wielorodzinnych przy ul. Bosmańskie. W ostatnim okresie ujawniono włamania do piwnic w budynkach – Bosmańska 11-11E, Bosmańska 25-25A, Bosmańska 29A-29D. W trakcie obchodu ujawniono, że drzwi wejściowe na klatkę otwierają się po szarpnięciu lub podważeniem np. „scyzorykiem” języka na elektrozaczepie zamka i wejście do wnętrza klatki a następnie drzwiami do piwnicy. Celem uniemożliwienia otwarcia drzwi i tym samym zabezpieczenia klatek oraz pomieszczeń jest zamontowanie szyldu zabezpieczającego na drzwiach wejściowych do klatki schodowej w budynkach Bosmańska 11-11E, Bosmańska 25-25A, Bosmańska 29A-29D. W związku z powyższym podjęto decyzję o wystąpieniu do Spółdzielni Mieszkaniowej Na Skarpie celem przeprowadzenia działania priorytetowego na omawianym terenie, efektem którego będzie wyeliminowanie przedmiotowego problemu i zagrożeń w ruchu drogowym.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 13

 

st. sierż. Michał Romańczuk

nr pokoju w Komisariacie:135
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 127
nr telefonu komórkowego:571 323 704

e-mail:dzielnicowy.koszalin13@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Bohaterów Warszawy 2-28 i 13-31, BOWiD, Brzozowa, Cegielskiego , Lniana, Łukasiewicza , Mieszka I 1-43 i 16-30, Miła, Morska 7-111, Mytnika , Karna ,Grabskiego, Olchowa, Okienna, Przemysłowa, Różana, Syrenki, Szarych Szeregów, Szczecińska 10-88, Zacisze , Strefowa, Żwirki i Wigury, Pistacjowa, Melonowa, Gruszkowa, Arbuzowa, Buczynowa, Urocza, Mirabelkowa, Arachidowa, Dyniowa, Cytrynowa, Morwowa, Graniczna, Polnych Traw, Nektarynkowa.

obiekty: ZK Koszalin

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

Występującym problemem w rejonie ulicy Zacisze w Koszalinie jest brak oznaczenia posesji, bądź oznaczenie je w sposób nieprawidłowy lub nieczytelny, co powoduje utrudnienia w codziennej pracy służb porządkowych i ratunkowych, to jest Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej oraz służb wykonujących pracę z zakresu użyteczności publicznej. Łącznie przy wyżej wymienionej ulicy znajduje się 60 posesji z czego 10 jest nieoznaczonych lub oznaczonych w sposób nieprawidłowy ( tabliczki przysłonięte drzewami, nie czytelne). Prawidłowe oznaczenie nieruchomości numerem porządkowym ma bardzo duże znaczen9e dla usprawnienia działań wszystkich służb, które niejednokrotnie są wzywane do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, mienia oraz zapewnienia bezpieczeństwa i ładu publicznego.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Dzielnica nr 14

 

mł. asp. Tomasz Spica

nr pokoju w Komisariacie:136
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 233
nr telefonu komórkowego:571 323 700

e-mail:dzielnicowy.koszalin14@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Armii Krajowej (nr parzyste), Bohaterów Warszawy 1-11, Jasna, Kolejowa, Krakusa i Wandy (nr nieparzyste) , Lechicka 2-70 oraz 1-51, Łużycka , Mieszka I 2-10, Powstańców Wielkopolskich, Radogoszczańska, Ratajczaka, Szczecińska 2-4 oraz 3-97 , Lutyków , Obotrytów, Poprzeczna, Piotra Skargi, Wołyńska , Złota , Śnieżna, Babiego Lata, Zimowa, Klimatyczna, Barwna, Pastelowa, Promienna, Jesienna, Zielony Pagórek, Lubczykowa, Ekonomiczna, Innowacyjna, Inwestorska.

obiekty:Szkoła Podstawowa nr 9

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

W związku z sygnałami napływającymi do dzielnicowego rejonu służbowego nr 14 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie drogą telefoniczną, a także w trakcie spotkań z mieszkańcami, podjęto decyzję o zajęciu się kwestią chodnika w rejonie bloku ul. Radogoszczańska 2-8. Jest to odcinek chodnika, który jest w znacznym stopniu popękany oraz znajdują się w nim koleiny. Uszkodzenia znajdujące się w nim mogą stanowić zagrożenie dla pieszych i mieszkańców w/w bloku, wskazane uszkodzenia utrudniają poruszanie się osób starszych, rodziców z wózkami oraz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie odnotowano na tym odcinku zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ani zdarzeń w SWD.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 15

 

mł. asp. Małgorzata Kręcisz

nr pokoju w Komisariacie: 155
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 133
nr telefonu komórkowego:571 323 691

e-mail:dzielnicowy.koszalin15@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Armii Krajowej (P), Asnyka, Bogusława II, Dąbrowskiego, Dąbrówki, Dworcowa, Grodzka, Grunwaldzka, Jana z Kolna, Kazimierza Wielkiego, Księżnej Anastazji, Marii Ludwiki, Mickiewicza, Młyńska (do mostu), Niepodległości, Okrzei, Papiernicza, Podgrodzie, Rynek Staromiejski, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Zawiszy Czarnego, Zwycięstwa 3-97 (NP)

obiekty:Szkoła Podstawowa nr 13

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

W wyniku przeprowadzonych rozmów z przewodniczącym Rady Osiedla „ Śródmieście” oraz napływającymi informacjami do dzielnicowego rejonu służbowego nr 15 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu II Policji w Koszalinie drogą telefoniczną jak i również w trakcie rozmów z mieszkańcami ustalono, że głównym problemem w rejonie służbowym jest brak nowej oraz zabezpieczonej osłony śmietnikowej przy ul. Zwycięstwa 83-85-87 w Koszalinie przez co odpady leżą porozrzucane przy osłonie śmietnikowej, co powoduje, że zaśmiecane i zanieczyszczane jest podwórko. W osłonie śmietnikowej przebywają również osoby bezdomne, przez co mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo . W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działań priorytetowych na omawianym terenie w celu wyeliminowania całkowicie tego zjawiska. Nowa zabezpieczona osłona śmietnikowa przyczyni się do lepszego wizerunku oraz poprawi komfort życia mieszkańców.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 16

 

sierż. szt. Wojciech Staszak

nr pokoju w Komisariacie:135
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 729
nr telefonu komórkowego:571 323 692

e-mail: dzielnicowy.koszalin16@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: 1-go Maja (nr parzyste) ,Barlickiego, Chrobrego, Domina, Drzymały, Dzieci Wrzesińskich, Harcerska, Kaszubska, Komisji Edukacji Narodowej, Konstytucji 3-go Maja, Krzywoustego, Krakusa i Wandy (nr parzyste) , Laskonogiego, Mariańska, Połtawska, Szeroka, Wróblewskiego, Wyszyńskiego, Zakole, Zwycięstwa 8-80;

obiekty: Liceum Ogólnokształcące nr 1

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

W związku z sygnałami napływającymi do dzielnicowego rejonu służbowego nr 16 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie drogą telefoniczną, a także w trakcie spotkań z mieszkańcami, podjęto decyzję o zajęciu się kwestią spożywania alkoholu i zaśmiecania miejsc publicznych ulica Połtawska oraz ulica Drzymały . Osoby popełniające wykroczenia porządkowe gromadzą się głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych (szczególnie w okresie wiosennym oraz letnim) i wymuszają pieniądze od klientów sklepu Polo i Biedronka , a przy tym niejednokrotnie ubliżają im, jeśli spotkają się z odmową oddania drobnego bilonu. Osoby te po spożyciu alkoholu, wyrzucają puszki czy też butelki w wspomnianym rejonie. Osobami zgłaszającymi ten problem są głównie osoby starsze, które nie potrafią obsługiwać Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz pracownicy sklepu, którzy są wyczuleni na punkcie bezpieczeństwa, spokoju i estetyki tej części miasta.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 17

 

st. asp. Seweryn Kowalski

nr pokoju w Komisariacie: 136
nr telefonu kontaktowego:47 78 41 107

nr telefonu komórkowego: 571 323 677

e-mail:dzielnicowy.koszalin17@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Bławatków, Bratków, Chabrów, Działkowa, Fiołków, Goździków, Gryczana, Irysów, Jaskółek, Jaskrów, Kaczeńców, Konwalii, Korzenna, Krokusów, Lawendy, Lechicka nr 41-73, Lubuszan, Łubinów, Magnolii, Maków, Malw, Manowska 2-4 (P), Nagietków, Nasturcji, Na Wilkowo, Owsiana, Paproci, Podmiejska, Polan, Połczyńska (od torów w kierunku Świeszyna), Pszeniczna, Róż, Rumianków, Sarzyńska, Seminaryjna, Skowronków, Słoneczników, Słowiańska, Słowików, Stokrotek, Szafirków, Szafranowa, Wenedów, Wrzosów, Zbożowa, Złotych Kłosów, Żytnia, Tychowska, Rzepakowa , Astrów, Podgrzybków, Szałwiowa, Kurek, Forsycji, Cyklamenów, Frezji, Drzewna, Firletki, Miętowa, Kaszmirowa, Arniki, Tymiankowa, Koperkowa, Rozmarynowa, Jemiołuszek, Werbeny.

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

W wyniku spotkań ze społecznością lokalną rejonu służbowego nr 17 Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji nr 2 w Koszalinie oraz na podstawie konsultacji z Radą Osiedla „Raduszka” w Koszalinie, a także na podstawie własnych spostrzeżeń ustalono, że głównym problemem w rejonie służbowym jest stan infrastruktury drogowej skrzyżowania ulic Róż oraz Goździków w Koszalinie. Nawierzchnia ulicy Goździków w Koszalinie do skrzyżowania ulicy Malw została utwardzona w poprzednim planie priorytetowym dla rejonu służbowego dzielnicy nr 17, jednakże pozostała część ulicy ze skrzyżowaniem ulicy Róż w Koszalinie stanowiąca jedną z głównych dróg dojazdowych dla mieszkańców Osiedla „Raduszka” to droga nieutwardzona, w której pod wpływem opadów tworzą się wyrwy i wyboje, co w znacznym stopniu uniemożliwia przejazd, szczególnie samochodem osobowym, czy też utrudnia ruch pieszych. Często zdarza się także, iż dochodzi do ochlapywania pieszych przez pojazdy przejeżdżające przez skrzyżowanie ulic Róż i Goździków. Wyrównywanie nieutwardzonej długości wspomnianej ulicy przez ZDiT odbywa się z reguły dwa razy w roku i zdarza się często, że zaraz potem występują opady i bardzo szybko powstają nowe dziury. W związku z powyższym, podjęto decyzję o wystąpieniu do właściwych instytucji w Koszalinie celem wyeliminowania przedmiotowego problemu oraz zagrożeń w ruchu drogowym.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 18

 

sierż. Damian Ochtera

nr pokoju w Komisariacie: 139
nr telefonu kontaktowego: 47 78 41 128
nr telefonu komórkowego:571 323 696

e-mail:dzielnicowy.koszalin18@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: 1-go Maja (NP), 4-go Marca (od rzeki do Gnieźnieńskiej), Andersa (od 1-go Maja do rzeki), Bajkowa, Gnieźnieńska, Kamieniarska, Kubusia Puchatka, Legnicka, Manowska 1-3 (NP), Modrzejewskiej, Okrężna, Orla, Połczyńska 55-57, Płowce, Rzeczna, Sezamkowa, Skłodowskiej-Curie, Słowackiego, Strażacka, Szpitalna, Zwycięstwa nry 88-108, Rubinowa , Opalowa , Diamentowa , Szmaragdowa , Hallera, Paderewskiego, Polna.

obiekty:Zespół Szkół nr 10 , Cmentarz Komunalny , Wodna Dolina

Cel działania priorytetowego na okres od 1sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku

W związku z sygnałami napływającymi do dzielnicowego rejonu służbowego nr 18 Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Koszalinie drogą telefoniczną, ustną oraz na podstawie konsultacji z Radą Osiedla „Śródmieście” w Koszalinie i Zarządem Rodzinnych Ogrodów Działkowych Aster w Koszalinie, a także na podstawie własnych spostrzeżeń ustalono, że istotnym problemem który stwarza realne zagrożenia dla życia i zdrowia pieszych, jak również kierujących pojazdami, są uschnięte drzewa, przy ulicy Gnieźnieńskiej 8 w Koszalinie. Drzewa te usytuowane są przy drodze prowadzącej do ogródków działkowych, w rejonie Zespołu Szkół nr 10 oraz toru kartingowego „Motopark”. Posiadają one grube konary, z których część jest uschnięta. Podczas silnych wiatrów konary łamią się i spadają na drogę, zagrażając pieszym oraz przejeżdżającym jak i parkującym tam pojazdom. W rejonie tym, w okresie roku szkolnego, bardzo często grupuje się młodzież, co może stwarzać dla nich zagrożenie. W okresie od wiosny do jesieni, na wspomnianym torze kartingowym, odbywają się imprezy związane ze sportami motorowymi. Osoby biorące udział w przedmiotowych imprezach, jak również widzowie, z uwagi na bardzo małą liczbę miejsc parkingowych w opisywanym miejscu, parkują swoje pojazdy wzdłuż drogi prowadzącej do ROD Aster. Wspomniane suche konary oraz gałęzie są zagrożeniem dla wspomnianych tam parkujących pojazdów. Ponadto, korzenie tych drzew trwale uszkadzają nawierzchnię przedmiotowej drogi. W związku z powyższym podjęto decyzję o wystąpieniu do Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie którego celem jest przeprowadzenie działania priorytetowego na omawianym terenie, efektem którego będzie wyeliminowanie przedmiotowego zagrożenia poprzez wycięcie drzew.

 

* (P) - numery parzyste (NP) - numery nieparzyste  

 

 

Powrót na górę strony