Aktualności
Rozmiar czcionki
- Usiłował dokonać kradzieży alkoholu i groził ekspedientce. 43-latek został tymczasowo aresztowany Trzymiesięczny areszt dla mężczyzny, który usiłował dokonać kradzieży dwóch butelek alkoholu, a następnie chcąc pozostać w jego posiadaniu przyłożył do głowy ekspedientki przedmiot przypominający pistolet. W trakcie szybko podjętych czynności operacyjnych i procesowych jeszcze tego samego dnia kryminalni z II koszalińskiego komisariatu zatrzymali sprawcę. 43-latek już usłyszał zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
- Babciu, Dziadku – bądźcie bezpieczni na drodze! Nadchodzi Święto naszych Babć i Dziadków (21 i 22 stycznia). Wykorzystajmy tę okazję, aby przypomnieć naszym bliskim podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Policjanci edukują dzieci i młodzież przed zbliżającymi się feriami zimowymi Zbliżające się ferie zimowe, to długo wyczekiwany czas dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Będzie to okazja do aktywnego wypoczynku oraz wyjazdów. Aby uniknąć zagrożeń i bezpiecznie spędzić wolny czas koszalińscy policjanci kontynuują spotkania w szkołach przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 17, by przekazać im cenną wiedzę.
- Stomatolog oszukiwał NFZ – policjanci z Wydziału PG przedstawili mu ponad 3800 czynów oszustwa, a straty oszacowane zostały na ponad milion złotych Funkcjonariusze Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zakończyli czynności w sprawie stomatologa, który przez kilka lat oszukiwał Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Lekarz miał przedstawiać fałszywe dokumenty za usługi stomatologiczne, które nigdy nie zostały wykonane, co przyniosło znaczne straty finansowe.
- Bezpieczny i aktywny zimowy wypoczynek 2025 Ferie zimowe to długo wyczekiwany przez uczniów czas odpoczynku, zabawy, aktywności sportowej, rozwijania pasji, zainteresowań i umiejętności społecznych. Niezwykle istotne jest, aby czas wolny od zajęć dydaktycznych przebiegał zawsze bezpiecznie.
- Taksówkarz przewoził pasażerów mając 2,4 promila alkoholu. Został zatrzymany przez koszalińską drogówkę! Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę taksówki. Okazało się, że 43- letni mężczyzna mając 2,4 promile alkoholu w organizmie wykonywał usługi transportowe i przewoził pasażerów. Kierujący już stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
- Policjanci zatrzymali kolejnych osiem osób poszukiwanych W ciągu jednej doby koszalińscy policjanci zatrzymali kolejnych 8 osób poszukiwanych. Wszyscy od dłuższego czasu ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawami do zatrzymania były wydane nakazy doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego.
- Chuligańskie wybryki zakończone zarzutami uszkodzenia pojazdów Kryminalni z komisariatu I zatrzymali sprawcę, który w Koszalinie przy ul. Karłowicza dokonał uszkodzeniia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, Łączna wartość strat spowodowana jego chuligańskim wybrykiem została oszacowana na kwotę prawie 8 tysięcy złotych.
- Koszalińska drogówka w akcji: wojewódzkie działania „Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu” Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania wojewódzkie pod nazwą „Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu”. Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz przypomnienie kierowcom o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w kontekście ustępowania pierwszeństwa.
- Policjanci z II komisariatu zatrzymali sprawców serii włamań do pojazdów. Sprawa zakończyła się tymczasowym aresztowaniem i dozorem Policjanci z II komisariatu doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za serię włamań i kradzieży z samochodów, które miały miejsce pod koniec grudnia. Przestępstwa te wywołały duży niepokój wśród mieszkańców gmin Mielno, Będzino i Biesiekierz.
Usiłował dokonać kradzieży alkoholu i groził ekspedientce. 43-latek został tymczasowo aresztowany
Trzymiesięczny areszt dla mężczyzny, który usiłował dokonać kradzieży dwóch butelek alkoholu, a następnie chcąc pozostać w jego posiadaniu przyłożył do głowy ekspedientki przedmiot przypominający pistolet. W trakcie szybko podjętych czynności operacyjnych i procesowych jeszcze tego samego dnia kryminalni z II koszalińskiego komisariatu zatrzymali sprawcę. 43-latek już usłyszał zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Babciu, Dziadku – bądźcie bezpieczni na drodze!
Nadchodzi Święto naszych Babć i Dziadków (21 i 22 stycznia). Wykorzystajmy tę okazję, aby przypomnieć naszym bliskim podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Policjanci edukują dzieci i młodzież przed zbliżającymi się feriami zimowymi
Zbliżające się ferie zimowe, to długo wyczekiwany czas dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Będzie to okazja do aktywnego wypoczynku oraz wyjazdów. Aby uniknąć zagrożeń i bezpiecznie spędzić wolny czas koszalińscy policjanci kontynuują spotkania w szkołach przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 17, by przekazać im cenną wiedzę.
Stomatolog oszukiwał NFZ – policjanci z Wydziału PG przedstawili mu ponad 3800 czynów oszustwa, a straty oszacowane zostały na ponad milion złotych
Funkcjonariusze Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zakończyli czynności w sprawie stomatologa, który przez kilka lat oszukiwał Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Lekarz miał przedstawiać fałszywe dokumenty za usługi stomatologiczne, które nigdy nie zostały wykonane, co przyniosło znaczne straty finansowe.
Bezpieczny i aktywny zimowy wypoczynek 2025
Ferie zimowe to długo wyczekiwany przez uczniów czas odpoczynku, zabawy, aktywności sportowej, rozwijania pasji, zainteresowań i umiejętności społecznych. Niezwykle istotne jest, aby czas wolny od zajęć dydaktycznych przebiegał zawsze bezpiecznie.
Taksówkarz przewoził pasażerów mając 2,4 promila alkoholu. Został zatrzymany przez koszalińską drogówkę!
Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę taksówki. Okazało się, że 43- letni mężczyzna mając 2,4 promile alkoholu w organizmie wykonywał usługi transportowe i przewoził pasażerów. Kierujący już stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zatrzymali kolejnych osiem osób poszukiwanych
W ciągu jednej doby koszalińscy policjanci zatrzymali kolejnych 8 osób poszukiwanych. Wszyscy od dłuższego czasu ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawami do zatrzymania były wydane nakazy doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego.
Chuligańskie wybryki zakończone zarzutami uszkodzenia pojazdów
Kryminalni z komisariatu I zatrzymali sprawcę, który w Koszalinie przy ul. Karłowicza dokonał uszkodzeniia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, Łączna wartość strat spowodowana jego chuligańskim wybrykiem została oszacowana na kwotę prawie 8 tysięcy złotych.
Koszalińska drogówka w akcji: wojewódzkie działania „Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu”
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania wojewódzkie pod nazwą „Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu”. Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz przypomnienie kierowcom o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w kontekście ustępowania pierwszeństwa.
Policjanci z II komisariatu zatrzymali sprawców serii włamań do pojazdów. Sprawa zakończyła się tymczasowym aresztowaniem i dozorem
Policjanci z II komisariatu doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za serię włamań i kradzieży z samochodów, które miały miejsce pod koniec grudnia. Przestępstwa te wywołały duży niepokój wśród mieszkańców gmin Mielno, Będzino i Biesiekierz.