Aktualności
Rozmiar czcionki
- Szeregi Zachodniopomorskiej Policji zasiliło dzisiaj 45 nowych policjantów Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów odbyło się w siedzibie Technoparku Pomerania. To właśnie tutaj 45 osób, które pomyślnie przeszły cały proces rekrutacji wypowiedziało słowa roty ślubowania i oficjalnie rozpoczęło swoją drogę zawodową w formacji.
- Komunikat dot. ujawnionych przedmiotów Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Koszalinie, w toku wykonywanych czynności służbowych zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstwa. Osoby, które rozpoznają na zdjęciu swoją własność, proszone są o zgłoszenie się do Komisariatu Policji II w Koszalinie, przy ul. Krakusa i Wandy 11 lub dostępny całodobowo kontakt telefoniczny pod numer 47 78 41 103 lub 47 78 41 138.
- Zakończenie zawodowego szkolenia aspiranckiego w KMP w Koszalinie 28 listopada 2025 roku zakończyło się szkolenie zawodowe aspiranckie oznaczone symbolem SZAO - 4/25 – to już drugie tego typu szkolenie prowadzone w formie hybrydowej w koszalińskiej jednostce, a organizowane przez Szkołę Policji w Słupsku. W zajęciach uczestniczyli policjanci z garnizonu zachodniopomorskiego, którzy przez ponad trzy tygodnie doskonalili swoją wiedzę i umiejętności zawodowe.
- Wspólne działania policjantów z Bobolic i Straży Leśnej na terenie gminy Na terenie gminy Bobolice przeprowadzono szeroko zakrojone działania prewencyjne, w które zaangażowali się policjanci z miejscowego posterunku oraz funkcjonariusze Straży Leśnej. Wspólna inicjatywa miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz ochronę środowiska naturalnego, w szczególności kompleksów leśnych chętnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów.
- "Roztropny Senior" - praktyczne wskazówki policjantów, które zwiększają Twoje bezpieczeństwo Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odwiedzili seniorów oraz pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kręgu, a także Domu Pomocy Społecznej w Mielnie. Spotkania poświęcone były szeroko rozumianemu bezpieczeństwu osób starszych, które coraz częściej stają się celem przestępców. Funkcjonariusze skupili się na zagrożeniach dnia codziennego, sposobach ich unikania oraz praktycznych zasadach, które pomagają seniorom chronić siebie i swoje mienie.
- Rozsądek za kierownicą! Koszalińscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskich działaniach "Prędkość" Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wzięli udział w ogólnopolskich działaniach prewencyjno-kontrolnych pn. "Prędkość" ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Akcja, prowadzona jednocześnie w wielu regionach kraju, miała na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie zachowań kierowców, które najczęściej prowadzą do wypadków.
- Podwyższony poziom bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Koszalińscy policjanci włączyli się w ogólnopolską operację „TOR” W związku z ostatnimi aktami sabotażu i próbami zakłócenia funkcjonowania infrastruktury kolejowej w różnych regionach kraju, na obszarze całej Polski obowiązuje trzeci stopień alarmowy CHARLIE. To jeden z najwyższych poziomów gotowości państwa, wprowadzany w sytuacji realnego zagrożenia dla infrastruktury krytycznej. Jego ogłoszenie oznacza wzmożone działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.
- Poszukiwany właściciel pozostawionych pieniędzy Koszalin, 17 listopada 2025 r., godz. 13:30 - 16:30 ul. Jana Pawła II 20, Centrum Handlowe "Emka". Koszalińscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia właściciela znacznej kwoty pieniędzy, która została pozostawiona w jednym z punktów usługowych na terenie centrum. Gotówka została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Osoba, która może być właścicielem pozostawionych pieniędzy, proszona jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Koszalinie.
- „Masz w sobie moc – nie zgadzaj się na przemoc”! Ważna rozmowa o tym, co często przemilczane W auli Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odbyła się wyjątkowa debata poświęcona przeciwdziałaniu przemocy, pod hasłem: „Masz w sobie moc – nie zgadzaj się na przemoc”. W spotkaniu uczestniczyli wychowawcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie, psycholog Marta Pawelec, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 18. Wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o młodych ludziach oraz o tym, jak skutecznie i świadomie reagować na przemoc w różnych jej formach.
- Policjanci uczyli, jak być bezpiecznym każdego dnia Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 23, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie i odpowiedzialnym zachowaniu na drodze. Spotkanie było częścią działań profilaktycznych prowadzonych cyklicznie przez policjantów, którzy regularnie docierają do przedszkoli i szkół na terenie miasta.
Szeregi Zachodniopomorskiej Policji zasiliło dzisiaj 45 nowych policjantów
Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów odbyło się w siedzibie Technoparku Pomerania. To właśnie tutaj 45 osób, które pomyślnie przeszły cały proces rekrutacji wypowiedziało słowa roty ślubowania i oficjalnie rozpoczęło swoją drogę zawodową w formacji.
Komunikat dot. ujawnionych przedmiotów
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Koszalinie, w toku wykonywanych czynności służbowych zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstwa. Osoby, które rozpoznają na zdjęciu swoją własność, proszone są o zgłoszenie się do Komisariatu Policji II w Koszalinie, przy ul. Krakusa i Wandy 11 lub dostępny całodobowo kontakt telefoniczny pod numer 47 78 41 103 lub 47 78 41 138.
Zakończenie zawodowego szkolenia aspiranckiego w KMP w Koszalinie
28 listopada 2025 roku zakończyło się szkolenie zawodowe aspiranckie oznaczone symbolem SZAO - 4/25 – to już drugie tego typu szkolenie prowadzone w formie hybrydowej w koszalińskiej jednostce, a organizowane przez Szkołę Policji w Słupsku. W zajęciach uczestniczyli policjanci z garnizonu zachodniopomorskiego, którzy przez ponad trzy tygodnie doskonalili swoją wiedzę i umiejętności zawodowe.
Wspólne działania policjantów z Bobolic i Straży Leśnej na terenie gminy
Na terenie gminy Bobolice przeprowadzono szeroko zakrojone działania prewencyjne, w które zaangażowali się policjanci z miejscowego posterunku oraz funkcjonariusze Straży Leśnej. Wspólna inicjatywa miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz ochronę środowiska naturalnego, w szczególności kompleksów leśnych chętnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów.
"Roztropny Senior" - praktyczne wskazówki policjantów, które zwiększają Twoje bezpieczeństwo
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odwiedzili seniorów oraz pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kręgu, a także Domu Pomocy Społecznej w Mielnie. Spotkania poświęcone były szeroko rozumianemu bezpieczeństwu osób starszych, które coraz częściej stają się celem przestępców. Funkcjonariusze skupili się na zagrożeniach dnia codziennego, sposobach ich unikania oraz praktycznych zasadach, które pomagają seniorom chronić siebie i swoje mienie.
Rozsądek za kierownicą! Koszalińscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskich działaniach "Prędkość"
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wzięli udział w ogólnopolskich działaniach prewencyjno-kontrolnych pn. "Prędkość" ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Akcja, prowadzona jednocześnie w wielu regionach kraju, miała na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie zachowań kierowców, które najczęściej prowadzą do wypadków.
Podwyższony poziom bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Koszalińscy policjanci włączyli się w ogólnopolską operację „TOR”
W związku z ostatnimi aktami sabotażu i próbami zakłócenia funkcjonowania infrastruktury kolejowej w różnych regionach kraju, na obszarze całej Polski obowiązuje trzeci stopień alarmowy CHARLIE. To jeden z najwyższych poziomów gotowości państwa, wprowadzany w sytuacji realnego zagrożenia dla infrastruktury krytycznej. Jego ogłoszenie oznacza wzmożone działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.
Poszukiwany właściciel pozostawionych pieniędzy
Koszalin, 17 listopada 2025 r., godz. 13:30 - 16:30 ul. Jana Pawła II 20, Centrum Handlowe "Emka". Koszalińscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia właściciela znacznej kwoty pieniędzy, która została pozostawiona w jednym z punktów usługowych na terenie centrum. Gotówka została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Osoba, która może być właścicielem pozostawionych pieniędzy, proszona jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Koszalinie.
„Masz w sobie moc – nie zgadzaj się na przemoc”! Ważna rozmowa o tym, co często przemilczane
W auli Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odbyła się wyjątkowa debata poświęcona przeciwdziałaniu przemocy, pod hasłem: „Masz w sobie moc – nie zgadzaj się na przemoc”. W spotkaniu uczestniczyli wychowawcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie, psycholog Marta Pawelec, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 18. Wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o młodych ludziach oraz o tym, jak skutecznie i świadomie reagować na przemoc w różnych jej formach.
Policjanci uczyli, jak być bezpiecznym każdego dnia
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 23, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie i odpowiedzialnym zachowaniu na drodze. Spotkanie było częścią działań profilaktycznych prowadzonych cyklicznie przez policjantów, którzy regularnie docierają do przedszkoli i szkół na terenie miasta.