Aktualności
Rozmiar czcionki
- Bezpieczna jazda ratuje życie – uważaj na drodze! Warunki jazdy zwłaszcza rano oraz gdy zapada zmrok są coraz trudniejsze, dlatego koszalińscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.
- Policjanci spotkali się z seniorami przed wyjazdem na grzybobranie W klubie Bałtyk "KSM Na Skarpie", odbyło się spotkanie koszalińskich policjantów z seniorami, które miało na celu przekazanie cennych wskazówek przed ich planowanym porannym wyjazdem na grzybobranie. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie podzielili się z uczestnikami radami dotyczącymi bezpieczeństwa w lesie oraz podstawowymi zasadami zbierania grzybów.
- „Pozory mylą – dowód nie” – działania prewencyjne Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie aktywnie realizują program „Pozory mylą – dowód nie”. Jego celem jest ograniczenie sprzedaży alkoholu, wyrobów nikotynowych oraz tzw. energetyków osobom niepełnoletnim. Przepisy zakazują ich sprzedaży na terenie szkół i innych jednostek oświatowych, a także w automatach. Za sprzedaż energetyka osobie poniżej 18-go roku życia grozi kara grzywny.
- Poranek bez taryfy ulgowej – policjanci zatrzymali kolejnych dziewięciu nieodpowiedzialnych kierujących z promilami Na terenie całego powiatu koszalińscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Niestety w dalszym ciągu są osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę swojego samochodu po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W ciągu zaledwie dwóch godzin policjanci zatrzymali kolejnych dziewięciu nietrzeźwych kierujących.
- Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Dnia Łącznościowca Co roku 18 października obchodzony jest Dzień Łącznościowca. Z tej okazji nadinsp. Marek Boroń Komendant Główny Policji wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji, którzy realizują zadania z zakresu łączności i informatyki składa najserdeczniejsze życzenia.
- 18. października - Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi 18. października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Głównym celem ustanowienia tego dnia jest przede wszystkim edukacja społeczeństwa w zakresie możliwości zapobieżenia stania się ofiarą handlu ludźmi. Koszalińscy policjanci aktywnie włączyli się w akcję z innymi służbami i wzięli udział w obchodach, które odbyły się przy Politechnice Koszalińskiej. Kolejnym punktem spotkania była edukacja młodzieży w auli koszalińskiej komendy.
- Powiat Koszaliński uhonorowany statuetką "Najbezpieczniejszy Powiat w Polsce – Powiat Bezpiecznych Rowerzystów 2023" Fundacja Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych "Nadzieja" z siedzibą w Warszawie wyróżniła powiat koszaliński prestiżową statuetką "Powiat Bezpiecznych Rowerzystów". Nagroda ta została wręczona w ramach ogólnopolskiego programu "Bądź bezpieczny na drodze", którego edycja obejmuje lata 2018-2025. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie, insp. Krzysztofa Sieląga, statuetkę odebrał jego I Zastępca podinsp. Marcin Pilarczyk i Naczelnik koszalińskiej drogówki nadkom. Ireneusz Tryzno.
- Przyszłość a Ty Program „Przyszłość a Ty” to trzeci etap programu „Profilaktyka a Ty”, który w latach 2006 – 2016 objął na terenie całego kraju pół miliona osób i był realizowany przez Policję, MSWiA (w ramach programu „Razem bezpieczniej”), MEN (w ramach programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”), Rzecznika Praw Dziecka, a także przez samorządy, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe oraz wielu partnerów wspierających.
- „Bezpieczne ogrody”- działania dzielnicowych „Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego” z takim przesłaniem pojawili się na terenie ogródków działkowych w Koszalinie policjanci. Pełniący służbę dzielnicowi z komisariatu I przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ogrody”.
- Międzynarodowy Tydzień Mediacji Od 14 do 18 października br. trwa Międzynarodowy Tydzień Mediacji. Akcja ma uświadomić społeczeństwo, że wiele spraw i nieporozumień można rozwiązać poza murami Sądu. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnianie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania sporów na gruncie karnym. Do działań zaangażowali się również koszalińscy policjanci.
Bezpieczna jazda ratuje życie – uważaj na drodze!
Warunki jazdy zwłaszcza rano oraz gdy zapada zmrok są coraz trudniejsze, dlatego koszalińscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.
Policjanci spotkali się z seniorami przed wyjazdem na grzybobranie
W klubie Bałtyk "KSM Na Skarpie", odbyło się spotkanie koszalińskich policjantów z seniorami, które miało na celu przekazanie cennych wskazówek przed ich planowanym porannym wyjazdem na grzybobranie. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie podzielili się z uczestnikami radami dotyczącymi bezpieczeństwa w lesie oraz podstawowymi zasadami zbierania grzybów.
„Pozory mylą – dowód nie” – działania prewencyjne
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie aktywnie realizują program „Pozory mylą – dowód nie”. Jego celem jest ograniczenie sprzedaży alkoholu, wyrobów nikotynowych oraz tzw. energetyków osobom niepełnoletnim. Przepisy zakazują ich sprzedaży na terenie szkół i innych jednostek oświatowych, a także w automatach. Za sprzedaż energetyka osobie poniżej 18-go roku życia grozi kara grzywny.
Poranek bez taryfy ulgowej – policjanci zatrzymali kolejnych dziewięciu nieodpowiedzialnych kierujących z promilami
Na terenie całego powiatu koszalińscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Niestety w dalszym ciągu są osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę swojego samochodu po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W ciągu zaledwie dwóch godzin policjanci zatrzymali kolejnych dziewięciu nietrzeźwych kierujących.
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Dnia Łącznościowca
Co roku 18 października obchodzony jest Dzień Łącznościowca. Z tej okazji nadinsp. Marek Boroń Komendant Główny Policji wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji, którzy realizują zadania z zakresu łączności i informatyki składa najserdeczniejsze życzenia.
18. października - Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
18. października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Głównym celem ustanowienia tego dnia jest przede wszystkim edukacja społeczeństwa w zakresie możliwości zapobieżenia stania się ofiarą handlu ludźmi. Koszalińscy policjanci aktywnie włączyli się w akcję z innymi służbami i wzięli udział w obchodach, które odbyły się przy Politechnice Koszalińskiej. Kolejnym punktem spotkania była edukacja młodzieży w auli koszalińskiej komendy.
Powiat Koszaliński uhonorowany statuetką "Najbezpieczniejszy Powiat w Polsce – Powiat Bezpiecznych Rowerzystów 2023"
Fundacja Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych "Nadzieja" z siedzibą w Warszawie wyróżniła powiat koszaliński prestiżową statuetką "Powiat Bezpiecznych Rowerzystów". Nagroda ta została wręczona w ramach ogólnopolskiego programu "Bądź bezpieczny na drodze", którego edycja obejmuje lata 2018-2025. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie, insp. Krzysztofa Sieląga, statuetkę odebrał jego I Zastępca podinsp. Marcin Pilarczyk i Naczelnik koszalińskiej drogówki nadkom. Ireneusz Tryzno.
Przyszłość a Ty
Program „Przyszłość a Ty” to trzeci etap programu „Profilaktyka a Ty”, który w latach 2006 – 2016 objął na terenie całego kraju pół miliona osób i był realizowany przez Policję, MSWiA (w ramach programu „Razem bezpieczniej”), MEN (w ramach programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”), Rzecznika Praw Dziecka, a także przez samorządy, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe oraz wielu partnerów wspierających.
„Bezpieczne ogrody”- działania dzielnicowych
„Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego” z takim przesłaniem pojawili się na terenie ogródków działkowych w Koszalinie policjanci. Pełniący służbę dzielnicowi z komisariatu I przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ogrody”.
Międzynarodowy Tydzień Mediacji
Od 14 do 18 października br. trwa Międzynarodowy Tydzień Mediacji. Akcja ma uświadomić społeczeństwo, że wiele spraw i nieporozumień można rozwiązać poza murami Sądu. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnianie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania sporów na gruncie karnym. Do działań zaangażowali się również koszalińscy policjanci.