Aktualności

„DOPALACZE TO ŚCIEMNIACZE”

Data publikacji 28.02.2017

Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy już po raz kolejny zaprosili uczniów na spotkanie poświęcone uzależnieniom, w tym głównie dopalaczom. Poprzez tego typu prelekcje funkcjonariusze chcą dotrzeć do wyobraźni młodych ludzi po to, aby uświadomić im jak szybko mogą przekreślić własne marzenia i życiowe plany.

Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy zorganizowali kolejne już spotkanie z tego cyklu, na które tym razem zaprosili uczniów klas drugich Zespołu Szkół nr 1 w Koszalinie.

W trakcie dzisiejszej prelekcji poświęconej uzależnieniom, młodzież aktywnie włączyła się do dyskusji, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i wiadomościami o tematyce dopalaczy.

Uczniowie w trakcie spotkania obejrzeli przygotowane filmy, w których zaprezentowane zostały zachowania, do których najczęściej dochodzi po zażyciu zakazanych substancji oraz konsekwencji zdrowotnych z jakimi mogą się spotkać po ich zażyciu.

Policjanci przekonywali, że środki zastępcze tzw. „dopalacze” są dużym zagrożeniem dla młodzieży, a problem uzależnień wśród młodych ludzi jest niezwykle trudny. Aby zapobiegać oraz minimalizować liczbę osób sięgających po tego typu używki, należy zwiększać ich świadomość, a także propagować zdrowy styl życia.

Funkcjonariusze podczas spotkania wielokrotnie zaznaczali i uświadamiali uczniów, że bardzo często sięganie po dopalacze lub inne środki odurzające mogą być próbą ucieczki, ale także młodzieńczą chęcią doznania nowych wrażeń. Uświadamiali, że tego typu eksperymenty mogą doprowadzić do przekreślenia ich marzeń i życiowych planów. 

  • dopalacze
  • dopalacze
  • dopalacze

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony