Aktualności

POLICJANT PO SŁUŻBIE... ZATRZYMAŁ SPRAWCĘ ROZBOJU

Data publikacji 09.02.2017

Dwie osoby zostały zatrzymane w sprawie rozboju, do jakiego doszło w centrum Koszalina. Dzięki szybkiej reakcji policjanta będącego po służbie, jeden ze sprawców zatrzymany został w bezpośrednim pieszym pościgu. Natomiast drugą osobę zatrzymali kryminalni z II komisariatu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek w centrum Koszalina dwie osoby zaatakowały 50-latka. Mężczyzna był bity i kopany, po czym sprawcy zabrali mu saszetkę z rzeczami osobistymi.

W pobliżu miejsca zdarzenia przechodził policjant, który na co dzień pełni funkcję Kierownika Posterunku Policji w Bobolicach i zauważył leżącego na ziemi mężczyznę. Z relacji świadków, którzy byli przy pokrzywdzonym dowiedział się o całym zdarzeniu. Policjant od razu rozpoczął pieszy pościg za uciekającymi sprawcami. Po chwili zatrzymał jednego z nich i powiadomił o tym oficera dyżurnego koszalińskiej komendy.

Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza będącego po służbie, który zainterweniował bez wahania doprowadziła do zatrzymania 33-latka, który miał przy sobie skradziona saszetkę. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim również niewielkie ilości amfetaminy. 33-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Ustalaniem drugiego sprawcy zajęli się kryminalni z II komisariatu, którzy dzięki intensywnym czynnościom operacyjnym zatrzymali 25-letnią mieszkankę Koszalina. Kobieta również trafiła do policyjnego aresztu.

Sprawcom przedstawiono już zarzut rozboju. Dzisiaj czynności z ich udziałem przeprowadzi koszalińska prokuratura. Razem z zatrzymanymi trafi tam również policyjny wniosek o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania.

Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

  • zatrzymanyy sprawca rozboju

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony