Aktualności

Blisko 1,5 promila i brawurowa ucieczka. Pościg zakończył się w Sarbinowie

Data publikacji 06.07.2026

Po raz kolejny policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie udowodnili, że nie ma przyzwolenia na skrajnie nieodpowiedzialne zachowania na drogach. Po dynamicznym pościgu zatrzymali 41 - letniego kierowcę Renault, który mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, stworzył poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu i próbował uciec przed odpowiedzialnością.

 

 

 

Dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym pojazdem marki Renault, który miał znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast udali się do miejscowości Mścice, gdzie zauważyli wskazany pojazd.

Funkcjonariusze wydali kierowcy wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna zignorował jednak polecenia i rozpoczął ucieczkę. W trakcie pościgu jechał w sposób skrajnie niebezpieczny, gwałtownie hamował, wykonywał nieprzewidywalne manewry i zmieniał kierunek jazdy bez używania kierunkowskazów. Następnie w miejscowości Będzino skręcił w kierunku miejscowości Zagaje, próbując zgubić policyjny patrol.

Po chwili kierujący wjechał na teren jednej z posesji. Gdy policjanci podjęli próbę przeprowadzenia kontroli drogowej, 41 - latek nagle ruszył z impetem do tyłu. Uderzył w radiowóz i zmusił obu funkcjonariuszy do gwałtownego odskoczenia w celu uniknięcia potrącenia. Następnie ponownie odjechał, kierując się drogą wojewódzką nr 165 w stronę Kołobrzegu.

Pościg zakończył się dopiero w Sarbinowie. Na ulicy Nadmorskiej, gdzie droga przechodzi w ciąg pieszo-rowerowy, mężczyzna porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościgu pieszym. Mimo nocnych warunków i ograniczonej widoczności konsekwentnie penetrowali teren. Po chwili odnaleźli uciekiniera ukrywającego się w zaroślach.

Zatrzymany 41 - latek został przewieziony do Komisariatu Policji w Mielnie, gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a samochód został zabezpieczony i odholowany na parking strzeżony.

41 - latek odpowie teraz przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego. Poniesie również odpowiedzialność za liczne wykroczenia drogowe popełnione podczas ucieczki, a także za stworzenie realnego zagrożenia dla bezpieczeństwa policjantów i innych uczestników ruchu drogowego.

Po raz kolejny przypominamy, że każda próba ucieczki przed policyjną kontrolą tylko pogarsza sytuację kierującego. Funkcjonariusze konsekwentnie reagują na każde zachowanie zagrażające bezpieczeństwu na drogach, a osoby łamiące prawo muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

 

mł. asp. Paulina Wiśniewska - Basiak

  • Blisko 1,5 promila i brawurowa ucieczka. Pościg zakończył się w Sarbinowie
Powrót na górę strony