Aktualności

Bądź bezpieczny w domu i na wakacjach - koszalińscy policjanci świętowali Dzień Dziecka z najmłodszymi

Data publikacji 01.06.2026

Radość, uśmiechy i cenna lekcja bezpieczeństwa, tak wyglądał rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Bądź Bezpieczny w Domu i na Wakacjach”, który odbył się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, którzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji połączonych z edukacją w zakresie bezpieczeństwa.

Koszalińscy funkcjonariusze od lat podkreślają, że zasad bezpieczeństwa i dobrych nawyków warto uczyć się już od najmłodszych lat. Dlatego podczas festynu nie zabrakło zabaw, konkursów i interaktywnych aktywności, dzięki którym dzieci mogły w przyjazny i przystępny sposób zdobywać wiedzę na temat bezpiecznych zachowań zarówno w domu, jak i podczas zbliżających się wakacji.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne stoisko profilaktyczno - promocyjne. Najmłodsi chętnie brali udział w przygotowanych grach i quizach, odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz zdobywali drobne upominki. Była to doskonała okazja do rozmowy z policjantami i poznania ich codziennej służby z nieco innej, bardziej przyjaznej strony.

Nie zabrakło również atrakcji dla osób dorosłych. Policjanci odpowiadali na pytania mieszkańców, rozwiewali wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa oraz przekazywali praktyczne wskazówki związane z codziennym życiem i wakacyjnymi wyjazdami.

Ogromne emocje wzbudziła możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, poznać wyposażenie pojazdu oraz porozmawiać z funkcjonariuszami o ich pracy. Dla wielu najmłodszych było to wyjątkowe przeżycie i okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Dzień Dziecka to czas radości, beztroskiej zabawy i spełniania marzeń. Z tej okazji policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie życzą wszystkim dzieciom niekończącego się uśmiechu, wielu powodów do szczęścia oraz bezpiecznego odkrywania świata. Niech nadchodzące wakacyjne przygody będą pełne pięknych wspomnień, nowych przyjaźni i mądrych decyzji, które sprawią, że każdy dzień zakończy się szczęśliwym powrotem do domu.

 

mł. asp. Paulina Wiśniewska - Basiak
 

  • Bądź bezpieczny w domu i na wakacjach - koszalińscy policjanci świętowali Dzień Dziecka z najmłodszymi
  • Bądź bezpieczny w domu i na wakacjach - koszalińscy policjanci świętowali Dzień Dziecka z najmłodszymi
  • Bądź bezpieczny w domu i na wakacjach - koszalińscy policjanci świętowali Dzień Dziecka z najmłodszymi
  • Bądź bezpieczny w domu i na wakacjach - koszalińscy policjanci świętowali Dzień Dziecka z najmłodszymi
  • Bądź bezpieczny w domu i na wakacjach - koszalińscy policjanci świętowali Dzień Dziecka z najmłodszymi
  • Bądź bezpieczny w domu i na wakacjach - koszalińscy policjanci świętowali Dzień Dziecka z najmłodszymi
  • Bądź bezpieczny w domu i na wakacjach - koszalińscy policjanci świętowali Dzień Dziecka z najmłodszymi
Powrót na górę strony