Aktualności

Policjanci rozmawiali z działkowiczami o zagrożeniach i zasadach bezpieczeństwa

Data publikacji 20.04.2026

Bezpieczeństwo działkowców i ich mienia było głównym celem działań przeprowadzonych przez policjantów z Komisariatu Policji I w Koszalinie na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Funkcjonariusze spotykali się z użytkownikami działek, aby zwiększyć ich świadomość na temat zagrożeń oraz przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W trakcie działań policjanci rozmawiali z napotkanymi osobami, zwracając szczególną uwagę na konieczność właściwego zabezpieczania mienia. Przypominali działkowcom, aby nie pozostawiali wartościowych przedmiotów bez nadzoru, a w miarę możliwości unikali zabierania na działkę większych sum gotówki. Podkreślali również, jak ważne jest każdorazowe zamykanie altanek oraz zabezpieczanie ogrodzeń.

Funkcjonariusze apelowali także o ostrożność wobec osób obcych pojawiających się na terenie ogrodów działkowych. Zwracali uwagę, że czujność i szybka reakcja mogą skutecznie zapobiec kradzieżom i innym niepożądanym zdarzeniom. W przypadku zauważenia podejrzanych sytuacji mundurowi zalecali niezwłoczny kontakt z numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio ze swoim dzielnicowym.

Działania miały nie tylko charakter prewencyjny, ale również edukacyjny – policjanci odpowiadali na pytania działkowców i dzielili się praktycznymi wskazówkami, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz sąsiadów.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo zaczyna się od naszej czujności. Współpraca z Policją i wzajemna troska o mienie mogą sprawić, że ogrody działkowe pozostaną miejscem wypoczynku, spokoju i dobrej sąsiedzkiej atmosfery.

asp. Izabela Sreberska


 

Powrót na górę strony