Aktualności

Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili działania przeciwko nieprawidłowym manewrom na drodze

Data publikacji 24.01.2025

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy przeprowadzili wzmożone działania mające na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań na drogach. Akcja była ukierunkowana na wykroczenia związane z nieprawidłową zmianą kierunku jazdy oraz nieprawidłowym wyprzedzaniem.

Podczas kontroli policjanci ujawnili 29 wykroczeń, z czego aż 18 zakończyło się nałożeniem mandatów karnych. W jednym przypadku funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu, a w dwóch zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów, które nie spełniały wymagań technicznych. W trakcie działań zatrzymali również kierującego, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z koszalińskiej drogówki podkreślają, że takie akcje są niezbędne dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Nieprawidłowe manewry, takie jak niezgodne z przepisami wyprzedzanie czy zmiana kierunku jazdy, są częstymi przyczynami wypadków i kolizji. Funkcjonariusze zapowiadają kontynuowanie tego typu działań, które maja na celu eliminację  zagrożeń i tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Mundurowi apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każdy uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg.

Powrót na górę strony