Aktualności

Trzeźwy, to odpowiedzialny kierowca – działania koszalińskiej drogówki

Data publikacji 10.07.2024

Lato w pełni, piękna pogoda to czas długo wyczekiwanego wypoczynku oraz planowania podróży. Policjanci z koszalińskiej drogówki na ulicach miasta od wczesnych godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, eliminowanie i pociąganie do odpowiedzialności nietrzeźwych, nieodpowiedzialnych kierowców. Podczas działań wszyscy kontrolowani byli trzeźwi.

Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek”. Alkohol, to po nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków drogowych. W trakcie działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, którzy poruszali się ulicami miasta. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. W ramach działań skontrolowanych zostało blisko 70 kierowców.

Mimo tego, że podczas działań wszyscy kontrolowani byli trzeźwi w dalszym ciągu zdarzają się osoby które decydują się wsiąść za kierownicę swojego samochodu po wcześniejszym wypici alkoholu. Dlatego tego typu działania  prowadzone są cyklicznie, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom dróg.

Przypominany, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może spowodować zaburzenie widzenia i koncentracji. Piłeś nie jedź!

Powrót na górę strony