Aktualności

Policjanci monitorują poruszanie się jednośladami w pasie nadmorskim

Data publikacji 09.07.2024

Przez cały sezon letni policjanci z koszalińskiej komendy i mieleńskiego komisariatu prowadzą działania kontrolno-pomiarowe oraz edukują turystów, którzy korzystają nie tylko z pogody, ale z rowerowych i pieszych wycieczek. Przypominają im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych oraz o tym, że jednośladu trzeba pilnować i zabezpieczać przed kradzieżą.

Policjanci z koszalińskiej komendy przeprowadzili wzmożone kontrole wśród osób poruszających się w pasie nadmorskim urządzeniami transportu osobistego, hulajnogami, ale także rowerami i motorowerami. Celem kontroli było eliminowanie z ruchu kierujących nieposiadających odpowiednich uprawnień, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie, sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz eliminowanie przypadków nieprawidłowego korzystania z tzw. urządzeń transportu osobistego.

Policjanci rozmawiali też o zasadności używania kasków ochronnych i wyposażenia jednośladu w elementy odblaskowe.

Oprócz tego policjanci zwracali uwagę właścicielom jednośladów na problem kradzieży. Bardzo często jest ona wynikiem niedopilnowania roweru. Przyjeżdżający do Mielna turyści wybierając taki środek transportu nie analizują tego, co z nim zrobią, w czasie, gdy będą odpoczywali na plaży. Pozostawiają rower w przypadkowych miejscach, prowizorycznie zabezpieczony i liczą, że nikt go nie ukradnie. Przed takim zachowaniem przestrzegali również w Mielnie mundurowi.

Policjanci przeprowadzili ponad 50 kontroli, w trakcie których nie ujawnili żadnych nieprawidłowości

Przypominamy, że jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem, za które  taryfikator przewiduje mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Taka sama sytuacja dotyczy hulajnogi.

Kontrole w pasie nadmorskim policjanci będą prowadzili cyklicznie.


 

Powrót na górę strony