Aktualności

„Nie daj się ustrzelić złodziejowi” – zadbaj, aby niespodzianki na urlopie były tylko pozytywne!

Data publikacji 09.07.2024

Policjanci przypominają osobom spędzającym urlop nad morzem, że złodzieje wykorzystają każdą nadarzającą się okazję. Ich łupem najczęściej padają telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty. Niestety kradzieże te są w znacznym stopniu wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych. Zadbajmy, aby niespodzianki na urlopie były tylko pozytywne!

Osoby pokrzywdzone, które zgłaszają się do koszalińskich jednostek są    w różnym wieku. Są to turyści, ale także mieszkańcy Koszalina. Wbrew pozorom każdy z nas może zostać okradzionym. Bez wątpienia sprawdza się tu stare porzekadło, że „okazja czyni złodzieja”. Bardzo często nasza niefrasobliwość, roztargnienie, pośpiech i brak wyobraźni sprawiają, że ktoś sięga po naszą własność. Wielokrotnie przestępcy wykorzystują niedomknięte okno czy otwartą torebkę, żeby szybko i w sposób niezauważony zabrać telefon, laptop, portfel albo biżuterię.

Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to my sami możemy ustrzec się przed złodziejem. Zasady i wskazówki jakimi powinniśmy się kierować od lat pozostają niezmienne. Policja apeluje o ich przestrzeganie!

Pamiętajmy, że pozostawiona w widocznym miejscu torebka, saszetka, czy reklamówka jest zachętą dla potencjalnego złodzieja. Bez skrupułów wykorzysta moment naszej nieuwagi, żeby je ukraść.

Pamiętajmy także, żeby wysiadając z pojazdu odruchowym było dla nas zabranie ze sobą lub schowanie w niewidocznym miejscu wszystkiego tego, co potencjalnie mogłoby zachęcić złodzieja.

Pozostawiony bez nadzoru na kocu aparat fotograficzny, telefon komórkowy czy portfel również jest w zainteresowaniu złodzieja.

Kolejnym przykładem naszej niefrasobliwości jest beztroskie zachowanie w lokalach rozrywkowych. Korzystając z takich miejsc również nie wolno zapomnieć o pilnowaniu posiadanych przez nas rzeczy. Niejednokrotnie dochodzi tam do kradzieży portfeli, torebek, a w szczególności telefonów komórkowych.

Mając na uwadze podane przykłady koszalińscy policjanci apelują o rozwagę i odpowiedzialność. Każdy z nas powinien pamiętać, że nasza rzeczywistość zmienia się, ale zasada, że okazja czyni złodzieja pozostaje od lat niezmienna.

 

Powrót na górę strony