Aktualności

Spotkanie z kolonistami w ramach Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 08.07.2024

Wakacje to doskonały czas na spotkania z dziećmi i młodzieżą, którzy uczestniczą w różnego rodzaju formach wypoczynku. Mundurowi podczas odwiedzin poruszają wiele ważnych tematów, głównie związanych z bezpieczeństwem zarówno na drodze jak i nad wodą, podczas zabawy czy wypoczynku. Podczas spotkania z kolonistami koszalińscy policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu w ramach Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ogłosili konkurs pn. „ Filmowy przeWODNIK” .

Policjanci z koszalińskiej komendy tym razem spotkali się w Mielnie z dziećmi przebywającymi na kolonii w Ośrodku Krokus oraz Ośrodku Bałtyk. Funkcjonariusze w różnej formie informowali, radzili i uczulali najmłodszych, na co należy zwrócić uwagę i jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jak zachowywać się odpowiedzialnie i jak unikać niemiłych sytuacji będąc w domu, czy na letnich wyjazdach. Przypominali o podstawowych zasadach nawiązywania kontaktów z nowymi, nieznanymi osobami. W tym kontekście przestrzegali przed nieodpowiedzialnym korzystaniem z internetu i telefonu komórkowego.

Podczas spotkania nie zabrakło też informacji na temat bezpiecznego plażowania i kąpania się w morzu czy jeziorze. Mundurowi rozdawali tematyczne gadżety i  edukacyjne ulotki. Działania odbyły się w ramach Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną z Koszalina.

Dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży okazał się ogłoszony podczas spotkania konkurs pn. „ Filmowy przeWODNIK” http://policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda.

Czekamy na Wasze prace, a wszystkim biorącym udział w konkursie życzymy powodzenia!

Powrót na górę strony