Aktualności

Bezpieczna promenada – działania w pasie nadmorskim

Data publikacji 08.07.2024

Policjanci z mieleńskiego komisariatu i Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna promenada”. Największą uwagę mundurowi skupili na wykroczeniach szczególnie uciążliwych dla mieszkańców i turystów. Patrole skierowane zostały w główne ciągi komunikacyjne oraz miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Po raz kolejny przeprowadzonymi działaniami policjanci przypomnieli turystom i mieszkańcom o obowiązku przestrzegania przepisów. Celem przeprowadzonych działań kontrolnych przez mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa oraz ujawnianie i reagowanie na przestępstwa i wykroczenia najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności.

Policyjne patrole pojawiły się w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych i tych miejsc, które mieszkańcy nanoszą na KMZB.

Policjanci skupiali się na przeciwdziałaniu aktom wandalizmu i przemocy, a także na kontrolowaniu miejsc w głównych ciągach komunikacyjnych.

Mundurowi sprawdzali okolice sklepów, gdzie zwracali szczególną uwagę na głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz osoby spożywające tam alkohol. Kontrolowali kierowców czy nie prowadzą pojazdu znajdując się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Mundurowi właścicielom nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów wystawili wezwania w celu wyjaśnienia sprawy.

Podczas weekendowych działań funkcjonariusze legitymowali i sprawdzali bagaże. Kontrolowali również osoby pod kątem posiadania środków odurzających.

Powrót na górę strony