Aktualności

Lekcja bezpieczeństwa z przedszkolakami w koszalińskiej komendzie

Data publikacji 05.07.2024

Maluchy z koszalińskiego przedszkola „Krucza Chatka” odwiedziły Komendę Miejską Policji w Koszalinie. Mundurowi opowiadali przedszkolakom jak wygląda codzienna służba policjanta. Dzieci poprzez zabawę poznały zasady bezpieczeństwa oraz utrwaliły numery alarmowe. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą radiowozu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki największe emocje.

Przedszkolaki w trakcie odwiedzin w koszalińskiej komendzie poznały podstawowe zasady, których trzeba przestrzegać poruszając się drogą. Nie zabrakło również tematu dotyczącego zasad bezpieczeństwa podczas zabawy na placu zabaw oraz spędzania czasu nad wodą. Najmłodsi utrwalili sobie numery alarmowe dowiadując się w jaki sposób wzywać pomoc oraz jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia.

Dla dzieci, które przybyły z wizytą do koszalińskiej komendy jedną z największych atrakcji było oglądanie munduru oraz sprzętu wykorzystywanego podczas obowiązków służbowych przez mundurowych.

Najwięcej emocji wzbudziło pokazanie najmłodszym oznakowanego pojazdu, do którego mogli wsiąść i usłyszeć sygnały dźwiękowe, a na koniec zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w spotkaniu, odpowiadały i zadawały pytania wykazując się wiedzą na temat bezpieczeństwa oraz znajomości numerów alarmowych.

Powrót na górę strony