Aktualności

Parkuj tylko w miejscu dozwolonym - działania w pasie nadmorskim

Data publikacji 05.07.2024

Policjanci z mieleńskiego komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie wzięli udział w działaniach pod nazwą „Parkuj tylko w miejscu dozwolonym”. Największą uwagę mundurowi skupili na pojazdach zaparkowanych wbrew obowiązującemu oznakowaniu.

Po raz kolejny przeprowadzonymi działaniami policjanci przypomnieli odwiedzającym miejscowości nadmorskie turystom o obowiązku przestrzegania przepisów dotyczących parkowania pojazdów. Bardzo często kierowcy, nie szukają miejsca do pozostawienia auta tam, gdzie jest to dozwolone. Wybierają każdą wolną przestrzeń. Tym sposobem pojazdy pozostawiane są w obrębie chodników, pasów zieleni, przejść dla pieszych czy dróg ewakuacyjnych. Taka praktyka jest niedopuszczalna. W sytuacjach zagrożenia każdy z nas oczekuje od służb natychmiastowej i skutecznej reakcji. Nie można więc swoim nieprzemyślanym zachowaniem utrudniać podjęcia takich działań. Ponadto wszystkich kierowców obowiązują przepisy, a ich łamanie, poprzez pozostawianie pojazdów w miejscach niedozwolonych, powoduje określone konsekwencje.

Policyjne patrole pojawiły się w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych pasa nadmorskiego. Mundurowi 8 właścicieli nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów ukarali mandatami. Kolejnych 10 otrzymało wezwania w celu wyjaśnienia sprawy.

Takie działania w trakcie sezonu letniego będą przeprowadzane regularnie.

Powrót na górę strony