Aktualności

Melexy oraz kolejki turystyczne pod lupą koszalińskiej drogówki

Data publikacji 04.07.2024

W okresie wakacyjnym na drogach w miejscowościach nadmorskich możemy zaobserwować znaczny wzrost liczby meleksów oraz kolejek turystycznych. Turyści chętnie korzystają z tego typu transportu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów przeprowadzili kontrole tego typu pojazdów. Takie działania prowadzone są cyklicznie przez cały okres wakacyjny.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na pojazdy typu „melex" oraz kolejki turystyczne, które służą do transportu osobistego. Celem wzmożonych kontroli jest eliminowanie z ruchu kierujących, nie posiadających odpowiednich uprawnień, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu.

W miejscowościach turystycznych w okresie letnim bardzo popularne stały się wycieczki pojazdami wolnobieżnymi typu „melex” oraz kolejkami turystycznymi. Jest to także środek transportu wykorzystywany do przemieszczania się na trasach, gdzie nie ma komunikacji zbiorowej, a poruszanie się własnym pojazdem jest utrudnione lub zabronione.

Tego typu działania prowadzone są cyklicznie. Podczas działań mundurowi skontrolowali 12 pojazdów tego typu, nie ujawnili nieprawidłowości.

Powrót na górę strony