Aktualności

„Bezpieczna ulica – bezpieczna dzielnica” - działania dzielnicowych przy wsparciu adeptów słupskiej szkoły

Data publikacji 14.06.2024

Dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu wspólnie z adeptami ze Szkoły Policji w Słupsku przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna ulica - bezpieczna dzielnica”. Mundurowi w trakcie działań kontrolowali miejsca zaznaczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, informowali mieszkańców jak zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą oraz reagowali na popełniane wykroczenia.

Bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu daje podstawę do harmonijnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Zaspokojenie jednej z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest poczucie bezpieczeństwa, wymaga podejmowania przez koszalińskich policjantów szeregu wielokierunkowych przedsięwzięć.

Pierwszorzędnym zadaniem, na którym skupili się mundurowi było ujawnianie sprawców wykroczeń najbardziej uciążliwych dla lokalnej społeczności oraz reagowanie na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Mundurowi informowali również mieszkańców o potrzebie właściwego zabezpieczenia piwnic i pozostawionego w nich mienia.

Policjanci sprawdzali okolice sklepów, gdzie zwracali szczególną uwagę na głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz osoby spożywające alkohol. Podczas patrolowania ulic adepci i ich starsi służbą koledzy byli widoczni w miejscach, które zostały zaznaczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony