Aktualności

Młodzi adepci, którzy wybrali służbę w Policji odbywają praktyki, tuż przed końcowym egzaminem

Data publikacji 12.06.2024

Praktyczne doskonalenie umiejętności zawodowych w terenie, udział w interwencjach, patrole piesze oraz zmotoryzowane, to tylko część działań w jakich bierze udział 23 młodych adeptów policyjnego rzemiosła ze Szkoły Policji w Słupsku. Większa ilość patroli na terenie miasta spełnia rolę prewencyjną i ma istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego, które przejść musi obowiązkowo każdy policjant rozpoczynający służbę. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby.

Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z koszalińskiej komendy, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy. W ciągu najbliższych dni głównym zadaniem na którym będą skupiali się mundurowi będzie ujawnianie sprawców wykroczeń najbardziej uciążliwych dla lokalnej społeczności.

Takie patrole spełniają rolę prewencyjną i mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Opisane działania, to dla młodych policjantów doskonała szkoła zawodu, w trakcie których nabywają większego doświadczenia.

Zawód policjanta to zawód w którym teoria jest ważna, ale dopiero praktyka w terenie daje młodym policjantom możliwość nauki czynności, które będą podejmować na co dzień, po powrocie do swojej jednostki macierzystej.

Powrót na górę strony