Aktualności

Jechała drogą ekspresową S 11 mając ponad promil alkoholu, została zatrzymana przez patrol drogówki

Data publikacji 11.06.2024

Policjanci z koszalińskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwej kobiety, która siedziała za kierownicą osobowej toyoty. Alkomat wskazał, że nieodpowiedzialna 51-latka miała w organizmie ponad promil alkoholu. Kobieta już straciła uprawnienia do kierowania, a za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

Pomimo nieustannych policyjnych apeli i informacji pojawiających się w mediach dotyczących nietrzeźwych kierowców, ciągle nie brakuje tych, którzy wsiadają za kierownicę pomimo faktu, że pili wcześniej alkohol. Praktycznie codziennie na drogach powiatu koszalińskiego, policjanci zatrzymują kolejne osoby, które pomimo, że znajdują się pod działaniem alkoholu wsiadają za kierownicę. Choć liczba takich osób systematycznie spada, to w dalszym ciągu jest ich zdecydowanie za dużo.

Policjanci z koszalińskiej komendy patrolując ulicę zauważyli na drodze ekspresowej S11 na wysokości miejscowości Stare Bielice jadącą toyotę. Za kierownicą siedziała kobieta, której zachowanie od razu wzbudziło podejrzenie u policjantów. Kiedy mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej szybko okazało się, że intuicja ich nie zawiodła. Badanie alkomatem wskazało u kierującej ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi 51-letniej kobiecie zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Teraz nieodpowiedzialna kierująca za swoje zachowanie odpowie przed Sądem, grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara pieniężna.

 

Powrót na górę strony