Aktualności

Radosne wakacje - to bezpieczne wakacje! Wspólne działania służb w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci, strażacy oraz przedstawiciele pozostałych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami Koszalina na zorganizowanym festynie, aby wspólnie porozmawiać o nadchodzących wakacjach. Pokazy sprzętu policyjnego, gry, konkursy i zabawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Słowo „bezpieczeństwo” odmieniane było przez wszystkie przypadki. Tak, aby za kilka dni wszyscy rozpoczęli i szczęśliwie spędzili wakacje.

Wakacje to czas beztroski, radości, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, którzy odliczają już godziny do rozpoczęcia dwumiesięcznej przerwy od obowiązków szkolnych. Wielu będzie tego lata podróżowało ze swoimi rodzicami nad morze, w góry czy inne zakątki kraju. Inni wolny czas spędzać będą na jeziorami, których nie brakuje w województwie zachodniopomorskim, a jeszcze inni wyjadą na obozy czy kolonie. Niezależnie od tego, gdzie dzieci i młodzież będą spędzać czas ważne, żeby nie zapominały o bezpieczeństwie.

I właśnie o sprawach związanych z bezpieczeństwem w domu, na podwórku czy nad wodą rozmawiali z najmłodszymi mieszkańcami policjanci, strażacy oraz przedstawiciele pozostałych służb mundurowych i pozapolicyjnych. Miejscem tego wyjątkowego spotkania był festyn zorganizowany przez KM PSP w Koszalinie.

Koszalińscy funkcjonariusze podczas festynu zaprezentowali dzieciom policyjny sprzęt, rozmawiali z nimi o zasadach bezpieczeństwa. Policyjny radiowóz cieszył się wielkim zainteresowaniem najmłodszych. Podobnie jak policyjne stoisko, na którym każde dziecko mogło wziąć udział i wykazać się swoją wiedzą podczas gry edukacyjnej. 

Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze, a organizatorów cieszy fakt, że udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. 

Powrót na górę strony