Aktualności

Walczyli z czasem sprawdzając swoją kondycję i możliwości pokonując elementy toru testu sprawnościowego do służby w Policji

Data publikacji 07.06.2024

Policjanci z koszalińskiej komendy w ramach współpracy z placówką TEB Edukacja, w której utworzone są klasy o profilach mundurowych, w tym policyjny przeprowadzili kolejne zajęcia dla licealistów. Tym razem uczniowie przystąpili do testu sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

Policjanci z koszalińskiej komendy przeprowadzili kolejne zajęcia z uczniami uczęszczającymi do liceum o profilu policyjnym i wojskowym. Tym razem zamiast w sali lekcyjnej funkcjonariusze spotkali się z licealistami w sali, gdzie przygotowany został tor przeszkód. Tam pod okiem policyjnych instruktorów młodzież przystąpiła do zapoznania się z elementami testu sprawności fizycznej. Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

Każdy z uczniów mógł pokonać sprawnościowy tor przeszkód. Licealiści zostali także zapoznani z normami czasowymi i systemem punktowym tego testu. Trzeba przyznać, że uczestnicy z zaangażowaniem pokonywali przygotowany dla nich tor.

Dzięki tym zajęciom młodzież zapoznała się z kolejnymi zasadami rekrutacji i etapami postępowania kwalifikacyjnego, które należy przejść by zostać policjantem.

Powrót na górę strony