Aktualności

Ty też możesz zostać jednym z Nas! - dni otwarte w klasach o profilu policyjnym

Data publikacji 05.06.2024

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wzięli udział w dniach otwartych w szkole TEB Edukacja, która ma w swoim ofercie profilowane klasy mundurowe. Funkcjonariusze od ponad 15 lat są opiekunami tych klas, których uczniowie swoją przyszłość wiążą właśnie z Policją.

Policjanci z koszalińskiej komendy już od ponad kilkunastu lat są opiekunami profilowanych klas mundurowych. Większość młodych osób, które zdecydowały się na naukę według przyjętego przez nie programu interesuje się służbą w Policji.

Podczas dni otwartych w TEB Edukacja swoją służbę zaprezentowali  plicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz omowione zostały tajniki pracy technika kryminalistyki. Udział w nich mógł wziąć każdy młody człowiek, który wiąże swoją przeszłość ze służbą w Policji.

W trakcie dni otwartych zainteresowani mogli dowiedzieć jaki przebieg ma rekrutacja wstąpienia w Nasze szeregi i na czym polega służba w Policji.

O specyfice swojej służby opowiadał dziś zainteresowanym asp.sztab. Adam Osipowicz z koszalińskieh drogówki. Odpowiadał na pytania i zaprezentował sprzęt, który wykorzystuje w trakcie wykonywanych przez siebie codziennych obowiązków. 

Powrót na górę strony