Aktualności

„Świadomość zagrożeń internetowych” - policjanci szkolą i uświadamiają młodzież

Data publikacji 04.06.2024

Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy zorganizowali szkolenie dla młodzieży poświęcone bezpieczeństwu w Internecie pn. „Świadomość zagrożeń internetowych”. Szkolenie prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji oraz z Wydziału Praw Ochrony Człowieka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Szkolenie ma na celu uświadomienie jak największej grupy młodych osób o różnego rodzaju zagrożeniach internetowych i sposobach ich rozpoznawania. Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy, zaprosili do współpracy funkcjonariuszy, którzy na co dzień zajmują się problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, aby podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Istotnym elementem wykładu była przemoc i agresja propagowana za pomocą cyfrowych środków przekazu. Młodzież dowiedziała się również, jakie są czynniki determinujące agresję wśród młodych ludzi oraz jak sobie radzić z hejtem.

Kolejnym ważnym zagadnieniem poruszonym przez policjantów była dyskusja o odpowiedzialności karnej nieletnich, w związku ze stosowaniem niedozwolonych praktyk, w tym kradzieży informacji, ściąganiem oraz wykorzystywaniem niektórych danych, grożeniem innym osobom, czy też publikowaniem informacji, zdjęć i filmów, które mogą naruszyć prawa lub godność innych ludzi.

Tego typu szkolenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która bardzo aktywnie bierze udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań na które otrzymują wyczerpujące odpowiedzi.

Powrót na górę strony