Aktualności

Odpowiedzialność, to fundament bezpieczeństwa na drodze – policjanci kontrolują kierujących

Data publikacji 13.05.2024

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Kierowcy poruszający się pojazdami poddawani byli badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolne na odcinku drogi S11 – Węzeł Zegrze Pomorskie, w trakcie których sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wymagane dokumenty oraz stan techniczny pojazdów.

Mundurowi skontrolowali kilkudziesięciu kierujących, którzy tego dnia spisali się wzorowo - wszyscy byli trzeźwi. Efekt przeprowadzonych działań bardzo cieszy koszalińskich policjantów, bo kierowcy wykazali się dużą odpowiedzialnością nie wsiadając za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy oraz wysoką karą pieniężną.

 

 

 

 

Powrót na górę strony