Aktualności

Roztropny senior, to ten który wie jak nie dać się oszukać

Data publikacji 10.05.2024

Policjanci z koszalińskiej komendy spotkali się z seniorami w Bibliotece Publicznej w Koszalinie, aby przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Niestety oszuści nadal atakują i wymyślają nowe metody, wciąż tego samego oszustwa. Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy osoby starsze przed przestępcami. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia!

Policjanci podczas spotkania z seniorami omawiają zagadnienia, które w danej społeczności są szczególnie ważne pod względem bezpieczeństwa. Jest to jedna z form komunikowania się ze społeczeństwem. Uczestnicy poznali zagrożenia występujące w ich otoczeniu oraz omówili temat oszustw metodą „na wnuczka”. Wyjaśnili zasady, których należy przestrzegać, aby nie stać się ofiarą oszustów.

Kolejnym poruszonym tematem była kwestię bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowych. Policjanci przestrzegają, aby seniorzy nie podawali swoich danych osobowych przez telefon, bo nigdy nie mamy pewności kim jest rozmówca.

Mundurowi uczulają seniorów, aby zwracali uwagę na osoby obce pojawiające się w rejonie posesji prywatnych oraz kradzieże kieszonkowe, zwłaszcza na targowiskach, w sklepach i środkach komunikacji publicznej.

Policjanci odpowiadają na szereg pytań nie tylko związanych z tą tematyką, ale również na pytania dotyczące problemów, z jakimi, na co dzień borykają się osoby starsze, a które mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. 

Powrót na górę strony