Aktualności

Poranne działania kontrolne koszalińskiej drogówki

Data publikacji 08.05.2024

Dwóch nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali podczas porannych kontroli policjanci z koszalińskiej drogówki. Obaj zdecydowali się wsiąść za kierownicę mimo, że wcześniej spożywali alkohol. Ponieśli już pierwsze konsekwencje prawne w postaci zatrzymania uprawnień do kierowania, a to nie ich koniec.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy codziennie patrolują ulice powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Funkcjonariusze surowo egzekwują obowiązujące przepisy, aby nie dochodziło do zdarzeń drogowych.

Patrolujący główne trasy naszego miasta i powiatu policjanci od samego rana kontrolowali kierowców, zwracając szczególną uwagę na popełniane przez nich wykroczenia. Podczas  działań kontrolnych przy ulicy Jana Pawła II zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść do pojazdu pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Badanie trzeźwości u pierwszego z nich wykazało 0,8 a u drugiego 0,2 promila alkoholu.

Takie kontrole pokazują, że pomimo licznych apeli oraz wielu tragicznych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących nadal spotykamy się z brakiem odpowiedzialności, wyobraźni i zdrowego rozsądku.

Powrót na górę strony