Aktualności

Kierował taksówką mając prawie 3 promile alkoholu

Data publikacji 08.05.2024

Czujność oraz godna naśladowania postawa ekspedientki jednego z koszalińskich sklepów pozwoliła zatrzymać mężczyznę podejrzanego o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. 56-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Mężczyźnie już zatrzymano uprawnienia do kierowania, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, konfiskata auta oraz wysoka kara pieniężna.

Do ujęcia doszło na ul. Hallera w Koszalinie. Z relacji świadków wynikało, że 56-letni kierujący skodą z logo Taxi przyjechał do sklepu, aby kupić alkohol. Ekspedientka z uwagi na jego stan nietrzeźwości oraz wyczuwalną silną woń alkoholu odmówiła mężczyźnie sprzedaży. Kobieta widząc, że mężczyzna przyjechał samochodem natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy, informując o całej sytuacji oficera dyżurnego.

Gdy funkcjonariusz koszalińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaistniałym zdarzeniu na miejsce skierował policyjną załogę. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia ekspedientki potwierdziły się całkowicie. 56-letni mężczyzna miał w organizmie 2,9 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie. 56-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Nie bądźmy obojętni widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii.

Powrót na górę strony