Aktualności

Kolejna osoba aresztowana za oszustwo na „fałszywego” policjanta

Data publikacji 20.04.2024

Kryminalni z koszalińskiej komendy zatrzymali pośrednika grupy działającej na terenie Koszalina podejrzanego o oszustwo „na policjanta”. To już trzecia zatrzymana przez policjantów osoba, która pod koniec stycznia br. wyłudziła od 87-letniego mieszkańca Koszalina 60 tysięcy złotych. 21-latek pośredniczył w wyłudzeniu od seniora oszczędności wmawiając mu, że musi przekazać pieniądze, aby jego syn, który spowodował wypadek samochodowy uniknął konsekwencji prawnych.

W styczniu br. policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na tzw. policjanta. Szybko podjęte działania operacyjne przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przyczyniły się do tego, że już następnego dnia zatrzymali dwie osoby, które dopuściły się tego oszustwa. Wobec zatrzymanych został zastosowany środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesiecy.

Kryminalni po zatrzymaniu sprawców nie zaprzestali działaniom operacyjnym i w dalszym ciągu ustalali i wyjaśniali wszystkie okoliczności tego oszustwa. W trakcie prowadzonych intensywnych działań ustalili, że w sprawie wyłudzenia na „fałszywego” policjanta brało udział więcej osób. Podjęte dalsze czynności operacyjne przyczyniły się do tego, że ustalili miejsce przebywania pośrednika grupy tego nielegalnego procederu, a następnie zatrzymali 21-latka na terenie Warszawy.

Po zgromadzeniu materiałów dowodowych mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Sąd Rejonowy w Koszalinie po zapoznaniu się z materiałami sprawy również przychylił się do złożonego wniosku i aresztował 21-latka na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony