Aktualności

Pod wpływem narkotyków i z aktywnym zakazem przewoził 3,5 letnie dziecko

Data publikacji 17.04.2024

Koszalińscy policjanci na terenie miasta od wczesnych godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Kierujący bmw chcąc uniknąć kontroli zatrzymał się w autobusowej zatoczce, wysiadł z dzieckiem z samochodu i próbował się oddalić. Policjanci od razu zauważyli całą sytuację i poddali 34-latka kontroli. Okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadziali działania pod nazwą "Trzeźwy poranek” w trakcie których poddawali badaniu kierowców poruszających się jedną z głównych ulic miasta. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami, którzy znajdują pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. W ramach działań skontrolowanych zostało blisko 80 kierujących. .

Mundurowi w trakcie kontroli zauważyli kierującego bmw, który na ich widok zatrzymał się w zatoczce, nerwowo wysiadł z dzieckiem z samochodu i próbował się oddalić z miejsca. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie policjantów, że może znajdować się pod wpływem alkoholu, ale to się nie potwierdziło, kierujący był trzeźwy. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach funkcjonariuze ustalili, że 34-latek  posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie narkotestem wykazało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed Sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Powrót na górę strony