Aktualności

Zatrzymany 38-latek za serię włamań już usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 29.03.2024

Kryminalni z I koszalińskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który a terenie Koszalina dokonał licznych kradzieży, szeregu kradzieży z włamaniem oraz uszkodzeń samochodów. Wartość strat została oszacowana na blisko 20 tysięcy złotych. 38-latek usłyszał 11 zarzutów, do których się przyznał, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sprawca w przeciągu tygodnia na terenie miasta dokonał szeregu kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzeń samochodów przy ul. Śniadeckich. Jak ustalili policjanci 38-latek włamał się do zaparkowanych pojazdów, a z ich wnętrza ukradł wszystko to, co mógłby szybko spieniężyć. Ponadto mężczyzna włamał się do wrzutników monet myjni samochodowych, skąd ukradł znajdujący się tam bilon. Osoby pokrzywdzone oszacowały wartość poniesionych strat na blisko 20 tysięcy złotych.

Kryminalni z I koszalińskiego komisariatu natychmiast podjęli czynności operacyjne, w trakcie których rozpytali świadków, ustalili dokładny rysopis sprawcy oraz zabezpieczyli monitoring. Szybko podjęte przez policjantów działania pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy.

38-letni mieszkaniec Koszalina usłyszał łącznie 11 zarzutów, do których się przyznał. Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Powrót na górę strony