Aktualności

Bezpieczeństwo w praktyce - policjanci edukowali najmłodszych

Data publikacji 21.03.2024

Jak wielkie znaczenie ma znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa - każdy wie, ale czy każdy je zna? Policjanci z koszalińskiej komendy spotkali się z przedszkolakami biorącymi udział w Filmonadzie organizowanej przez Centrum Kultury 105. Oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa, mundurowi sprawdzili wiedzę najmłodszych i ich znajomość numerów alarmowych.

Policjanci uczą dzieci bezpiecznych zachowań w każdej sytuacji. Pewne nawyki i zasady wpajane od najmłodszych lat procentują w przyszłości. Mundurowi uczyli najmłodszych poprzez zabawę prawidłowego zachowania się na przejściu dla pieszych, w różnych zmiennych sytuacjach. Podczas spotkania funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne aspekty związane z bezpieczeństwem takie jak: uczulenie dzieci na niebezpieczeństwa występujące na drodze, w trakcie zabaw i w kontakcie z nieznajomymi.

Kolejnym bardzo ważnym tematem poruszonym przez mundurowych była znajomość numerów alarmowych. Podczas spotkania przedszkolaki poznały i utrwaliły te numery, a policjanci omówili konsekwencje wynikające z ich nieprawidłowego korzystania.

Powrót na górę strony