Aktualności

Rozwikłana zagadka usiłowania zabójstwa zakończyła się tymczasowym aresztem

Data publikacji 16.02.2024

Policjanci z koszalińskiej komendy intensywnie pracowali nad sprawą usiłowania zabójstwa 16-letniego chłopca, do którego doszło na terenie miasta. Ich działania doprowadziły do zatrzymania 29-latka, który był sprawcą tego przestępstwa. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa zagrożony karą od lat 10 pozbawienia wolności albo karą dożywotniego więzienia. Został tymczasowo aresztowany.

Policjanci zostali wezwani do awantury domowej, gdzie miało dojść do bójki pomiędzy dwoma mężczyznami, obywatelem Mołdawii oraz Ukrainy. Po dotarciu na miejsce mundurowi natychmiast podjęli czynności ratujące życie 16-latka, czekając na załogę karetki pogotowia. Na klatce schodowej oraz w pomieszczeniu były widoczne skutki awantury oraz ślady krwi. Kobiety, które przebywały w mieszkaniu, w trakcie awantury zrelacjonowały funkcjonariuszom jej przebieg. Okazało się, że w trakcie bójki, do której doszło pomiędzy 16 i 29-latkiem, starszy mężczyzna sięgnął po nożyczki, które wbił chłopakowi w okolice klatki piersiowej i uciekł z miejsca zdarzenia. 16-latek z obrażeniami został przewieziony do koszalińskiego szpitala.

Policjanci uzyskali dokładny rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Ustalili adres, gdzie 29-latek mieszka i gdzie może przebywać. Po dotarciu na klatkę schodową zauważyli liczne plamy krwi, które mogły należeć do sprawcy. Ponieważ nikt nie otwierał drzwi, mundurowi weszli do mieszkania siłowo. W nim oczywiście znajdował się 29-latek, który został zatrzymany. Mężczyzna nie przyznawał się do winy, a w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz równolegle prowadzone czynności jednoznacznie wskazały, że to właśnie on dopuścił się tego przestępstwa.

W trakcie przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Koszalinie podejrzany złożył swoje wyjaśniania. W przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu i zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku o zastosowanie wobec 29-latka izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa zagrożony karą od 10 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego więzienia.

 

  • tymczasowo aresztowany za usiłowanie zabójstwa
Powrót na górę strony