Aktualności

Mężczyzna, który groził napotkanym przechodniom został zatrzymany i tymczasowo aresztowany

Data publikacji 15.01.2024

Kryminalni z II koszalińskiego komisariatu zatrzymali 38-latka, który na terenie Koszalina groził pozbawieniem życia przypadkowo napotkanym przechodnim. Dzięki szybko podjętym działaniom koszalińskich policjantów agresywny mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Teraz na wyrok sądu oczekuje w areszcie.

Do koszalińskiej komendy zgłaszali się zaniepokojeni mieszkańcy oraz osoby, które zostały zaczepiane na ulicy przez agresywnego 38- latka. Mężczyzna kierował wobec tych osób groźby pozbawienia życia. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że agresywny mężczyzna miał wymachiwać nożem w ich kierunku. Do zdarzeń doszło w różnych miejscach na terenie miasta.

Kryminalni czynności prowadzili dwutorowo. Przyjmowali kolejne zgłoszenia i typowali sprawcę. Zabezpieczali okoliczne monitoringi oraz rozpytali świadków, co przyczyniło się do szybkiego zatrzymania agresywnego 38- latka.Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili przy nim nóż, którym wcześniej groził osobom pokrzywdzonym.

Zgromadzone przez policjantów materiały pozwoliły na postawienie 38-latkowi zarzutów kierowania gróźb karalnych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


 

Powrót na górę strony