Aktualności

Koszalińska komenda otrzymała nowy sprzęt tzw. MCM – Mobilne Centrum Monitoringu.

Data publikacji 28.12.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie w ramach projekt pn. „Zintegrowane stanowiska zarządzania i informowania o ryzyku w sytuacji kryzysowej", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego otrzymali sprzęt o wartości prawie 1 miliona złotych, który ma służyć przede wszystkim na skróceniu czasu dotarcia w trakcie prowadzonych działań kryzysowych przez Policję.

W dniu 15 czerwca 2020 r. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie podpisała Porozumienie Finansowe nr 84/PL/2020/FBW dotyczące projektu nr PL/2020/PR/0084 „Zintegrowane stanowiska zarządzania i informowania o ryzyku w sytuacji kryzysowej” dofinansowanego ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Otrzymany sprzęt - pojazd Isuzu D-Max, Quad Kawasaki oraz bezzałogowy statek powietrzny (dron) „Matrice 350 RTK DJI” będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy koszalińskiej komendy, co przełoży się na większą, bardziej skuteczną  poprawę bezpieczeństwa.

Dron wyposażony jest w kamerę termowizyjną oraz system zrzutowy, dzięki któremu można wspomagać akcje ratownicze np. na wodach poprzez zrzucenie środka ratowniczego. Dron będzie także wykorzystywany do prowadzenia poszukiwań za osobą zaginioną, zabezpieczenia imprez masowych, sportowych, kulturalnych oraz monitorowania i nadzoru nad ruchem pojazdów poruszających się po drogach.

Pojazd Isuzu D-Max wyposażony jest w agregat prądotwórczy, system naświetlaczy, wyciągarki oraz posiada napęd na cztery koła, co umożliwia poruszanie się nim po trudnym terenie. Wyposażony jest także w torbę ratowniczą R0.

Quad z napędem 4x4 wyposażony jest w specjalną składaną przyczepkę, która jest platformą dla noszy ratowniczych i jest niewątpliwie ważnym elementem służącym do transportowania osób poszkodowanych z miejsca zdarzenia trudno dostępnego dla służb,

Otrzymany przez koszalińską Policję sprzęt znacznie zwiększy efektywność realizowanych zadań służbowych prowadząc do podniesienia poziom bezpieczeństwa nie tylko społeczności lokalnej, ale także naszego regionu. Wszystko po to, aby w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze kryzysowym profesjonalnie zarządzać i dowodzić policyjnymi działaniami.

 

 

Projektu nr PL/2020/PR/0084 ”Zintegrowane stanowiska zarządzania i informowania o ryzyku w sytuacji kryzysowej”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Powrót na górę strony