Aktualności

#Mniej przemocy to więcej mocy! – podsumowanie II edycji warsztatów

Data publikacji 15.11.2023

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wspólnie z przedstawicielami Centrum Usług Społecznych i Aresztu Śledczego w Koszalinie oraz przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Koszalinie, zakończyli II edycję warsztatów pn. „ #Mniej przemocy to więcej mocy!

Podczas warsztatów, w których wzięli udział szóstoklasiści ze Szkół Podstawowych nr 3, 5, 6, 7 oraz 17 w Koszalinie, uczniowie nabyli wiedzę dotyczącą różnych form przemocy i mechanizmów ich powstawania oraz prawidłowym rozpoznawaniu i reagowaniu na agresję na podwórku, w szkole i cyberprzestrzeni. Ponadto dzieci dowiedziały się o odpowiedzialności prawnej, jaką mogą ponieść za popełnione czyny karalne.

W trakcie zajęć policjanci wraz z partmerami projektu wprowadzali różnorodne metody warsztatowe, dzięki czemu każdy uczeń był angażowany do pracy. Prowadzący wykorzystali karty wielkoformatowe, na których dzieci mogły pracować w grupach i realizować powierzone im zadania.

Dziękujemy pedagogom szkolnym za pomoc w realizacji projektu, a przede wszystkim  uczniom klas VI, którzy aktywnie brali udział w zajęciach i włączyli się w dyskusję.

 

Powrót na górę strony