Aktualności

Moja pierwsza lekcja bezpieczeństwa – policjanci z drogówki edukują, aby droga była zawsze bezpieczna

Data publikacji 22.09.2023

Zajęcia z policjantami cieszą się bardzo dużą sympatią wśród najmłodszych. Szczególnie lubią je te dzieci, które niedawno rozpoczęły swoją przedszkolną przygodę. Podczas niecodziennego spotkania z mundurowymi oprócz cennych porad dotyczących bezpieczeństwa, każde dziecko mogło zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez mundurowych w codziennej służbie.

Policjanci uczą dzieci bezpiecznych zachowań w każdej sytuacji. Pewne nawyki i zasady wpajane od najmłodszych lat procentują w przyszłości. Mundurowi z loszalińskiej drogówki wyposażeni są nie tylko w wiedzę, ale i sprzęt pomocny przy nauce bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego. Mundurowi przygotowali dla najmłodszych edukacyjne materiały, dzięki takiej formie edukacji dzieci poprzez zabawę uczyły się prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych w różnych zmiennych sytuacjach. Podczas spotkania funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne aspekty związane z bezpieczeństwem takie jak: uczulenie dzieci na niebezpieczeństwa występujące na drodze, w trakcie zabaw i w kontakcie z nieznajomymi.

Warto podkreślić, że dzieci wykazały się ogromnym zainteresowaniem oraz wiedzą którą mogli potrenować w praktyce pod czujnym okiem policjantów.   

Powrót na górę strony