Aktualności

Świadome dziecko, to bezpieczne dziecko – policjanci edukują uczniów podstawówki

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Konikowie. Podczas spotkania mundurowi wspólnie z dziećmi omówili zasady bezpieczeństwa oraz utrwalili numery alarmowe. Mundurowi uświadamiali dzieci, jak ważne jest bezpieczeństwo w czasie korzystania z internetu.

Policjanci wyjaśnili uczniom zasady bezpieczeństwa związane z zachowaniem się w domu, poza domem oraz w szkole. Wspólnie przypomnieli sobie numery alarmowe oraz zapoznali się z ważnymi znakami drogowymi a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo.

Kolejnym poruszonym tematem było korzystanie z Internetu. Większość dzieci spędza czas przed ekranem telefonu, tabletu czy komputera. Uczniowie w trakcie przeprowadzonych zajęć przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie mieli możliwość uświadomienia sobie, że nikt w sieci internetowej nie działa anonimowo. Wszystkie czyny, które są w stanie skrzywdzić człowieka siedzącego po drugiej stronie monitora są karalne i mogą mieć negatywne skutki w przyszłym życiu.

Jedną z atrakcji dla dzieci było oglądanie munduru oraz sprzętu wykorzystywanego podczas obowiązków służbowych przez policjantów.

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w spotkaniu, odpowiadali i zadawali pytania wykazując się wiedzą na temat bezpieczeństwa, znajomości numerów alarmowych oraz jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Rozmowa, uświadamianie i przestrzeganie nic nie kosztuje - świadome dziecko, to bezpieczne dziecko.


 

Powrót na górę strony